“На початках прирівнювали до Сталіна”: стало відомо, чому у Росії впав рейтинг Путіна

Володимир Путін

Як розповів в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” розповів російський політтехнолог Ігор Князєв президент Росії Володимир Путін опустився в російському рейтингу видатних історичних постатей. Спочатку правління Путіна росіяни порівнювали його з радянським вождем Йосипом Сталіним, однак потім їх ставлення змінилося.

За словами Ігоря Князєва диктатори і автократи починають своє правління з максимального рейтингу. Але чим довше вони залишаються при владі, тим менший їхній рейтин.

"Я думаю, це законний підсумок. Деякі завершують своє правління навіть з антирейтингом - такі як Каддафі і Чаушеску. Тому ось ця ув'язка Путіна зі Сталіним не випадкова. В ранньому Путіні, коли він прийшов до влади, люди бачили ідеальну політичну фігуру, аскета, що присвячує все своє життя країні. Одна шинель, двоє чобіт - це, звичайно, ідеалізація образу Сталіна, він не був таким у житті, але люди такий образ його собі склали", - пояснив експерт.

Ігор Князєв вважає, чим довше триває правління Путіна, тим цей його реальний образ далі відходить від образу Сталіна як аскета, який присвячував все своє життя турботам про Батьківщину. Звідси і падіння цього рейтингу.

"Корупція перевищує всі можливі показники. І чим далі від нас епоха Сталіна, чим менше свідків його злочинів, його реальних результатів правління - бідності, злиднів і жаху, в якому жив СРСР - тим більше ідеалізується постать Сталіна, тим міцніше він утримує свої позиції", - зазначив російський політтехнолог. Нагадаємо, за даними російського "Левада-центру", в РФ за п'ять років більш ніж удвічі скоротилася кількість людей, які вважають Володимира Путіна найвидатнішою історичною особистістю - з 34% до 15%. Лідерство в рейтингу видатних росіян утримує Йосип Сталін з показником 39%.