ЗНО за новими правилами: встановлені дати тестувань для випускників у 2021 році

ЗНО в 2021 році буде проходити за новими правилам. Вже з’явився основний графік тестування.

Про це розповів співзасновник освітнього проекту «На Урок» Роман Кісіль, повідомляє РБК-Україна.
Реєстрація на основну сесію триватиме з 1 лютого по 5 березня 2021 року. Зареєструватися на додаткові сесії можна з 6 по 18 травня. А до 30 квітня учасники, які зареєструвалися, отримають можливість завантажити запрошення-перепустку зі своїх інформаційних сторінок. Там будуть вказані час і місце проведення тестувань.

Графік основної сесії ЗНО виглядає так:
21 травня – хімія;
24 травня – іспанська, німецька, французька мови;
25 травня – англійська мова;
28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту);
1 червня – українська мова, українська мова та література;
4 червня – історія України;
7 червня – фізика;
10 червня – біологія;
15 червня – географія.Результати тестів будуть опубліковані на інформаційних сторінках учасників до 30 червня включно.До слова, додаткову сесію ЗНО проведуть з 29 червня до 16 липня 2021 року. Результати опублікують до 23 липня.

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня включно.

Взяти участь в основній сесії ЗНО можна безкоштовно. Зазначимо, що ЗНО-2021 буде відрізнятися від попередніх тестувань. Наприклад, буде поділ тестів з української мови. Ті, хто хоче стати філологом чи гуманітарієм, будуть здавати класичне ЗНО з української мови та літератури. А для тих, хто вибрав технічні спеціальності, чекає тестування тільки з української мови.

З 2025 року ЗНО буде здаватися тільки українською мовою.

«Хоч на ЗНО є багато предметів, далеко не всі з них користуються популярністю. Наприклад, у 2020 році одинадцятикласники найчастіше обирали українську мову та літературу, історію України та математику. Адже ці предмети – обов’язкові для вступу на багато спеціальностей. Тоді як географія, англійська мова та біологія втрачають свою популярність», – розказав Роман Кісіль.


Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії триватиме упродовж  6 – 18 травня включно.

Щоб зареєструватися для участі в ЗНО, потрібно правильно обрати категорію, створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Звертаємо увагу на те, що комплект реєстраційних документів має містити:

  • оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
  • засвідчену копію паспорта громадянина України;
  • засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
  • за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

Зауважте, що одним з перших кроків реєстрації є обрання категорії особи.