“Вона була тогочасною мажоркою”: зламано радянський стереотип про Лесю Українку (Відео)

Леся Українка

Леся Українка любила ожинове морозиво, грузинське вино і дорогі модні сукні. Але цього у школі не розкажуть.

Про це подають “Вікна новини”.

Забронзовіла мучениця, що страждала від туберкульозу і думала лише про долю України — такою Лесю Українку зображають у підручниках.

Цікаве бачення про Лесю подала Аліна Акуленко на своїй сторінці у фейсбук.

"Якби Леся Українка жила в ХХІ столітті, у неї був би Instagram і сотні сотень підписників. Ну, скажіть, хто ще з тогочасних письменників має стільки фото? І різних! Вона була тогочасною мажоркою. У хорошому сенсі цього слова. Батьківських коштів вистачало не лише на освіту, але й видати першу поетичну збірку. Та ще й замовити редагування не кому-небудь, а вічному грантоїду Івану Франку Фактично, це те саме, що купити доньці власне шоу на провідному телеканалі. Або щось не менш піарне. Але вона була того варта.Вона не була революціонеркою. Це вже пізніше придумали: треба ж було її кудись вписати з цими її мавками, касандрами, камінними господарями, блакитними трояндами й досвітніми вогнями. Вона була брендом. Крутим брендом. Тогочасним брендом на українське. Бо зі своїми європейськими поглядами й батьківськими статками могла б назватися, ким завгодно. А назвалася Українкою.

Якби Леся жила сьогодні, то активно вела би ФБ, писала у твітер, мала профіль на LinkedIn, фрилансила перекладами, а на YouTube збирала перегляди на відео кобзарів і лірників. Адже це вона вперше скористалася фонографом, щоб лишити нам у спадок 56 фонографічних валиків із записами українських дум і пісень, датованих 1904-1910 роками. Просто в ті часи не було SoundCloud. По заміжжі вона бідувала: не годилося батькам утримувати заміжню пані. Але це - окрема історія. Як і та, що перед смертю їй так хотілося ожини, так хотілося ожини...

Якби Леся Українка жила у ХХІ столітті, її акаунт сьогодні був би завалений котиками, сердечками та квітами. І десь в коментарях писав би до неї віршами Лукаш, і зізнавався у коханні Перелесник. Бо вона така класна. Просто суперова."

Сьогодні в неї день народження — 150 років. У Києві стартував дуже модний проект, щоб показати, якою сучасною вона була і актуальною лишається. Більше у "Вікна новини":