Відомий музикант відмовився від ордену в День Незалежності України (Відео)

Олександр Положинський

Музикант Олександр Положинський відмовився ордену “За заслуги” III ступеня, указ про нагороду яким 24 серпня підписав президент Володимир Зеленський, та нагадав про перебіг розслідування у справі Шеремета.

Своє рішення Положинський пояснив у заяві, яку оприлюднив у Facebook.

“Сьогодні, повернувшись із Маршу захисників, присвяченого 29-й річниці незалежності України, я дізнався, що ви нагородили мене орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. З цього приводу я хочу вам сказати: сьогодні в колоні зі мною йшло дуже багато людей, які дійсно заслуговують на цю високу державну нагороду. Коли ми йшли у колоні, ми також згадували про людей, яких безпідставно звинувачують у вбивстві, у тяжкому злочині. Це мій друг і колега-музикант Андрій Антоненко, це доктор Юлія Кузьменко, це військовий медик Яна Дугарь. От ці люди дійсно заслуговують на нагороди – хоча б тому, що вже більше пів року вони потерпають від беззаконня, і, у тому числі, ваше ім’я замішане у цій справі”, – заявив музикант.

Офіційне звернення. Сподіваюся, Володимир Зеленський матиме можливість його подивитися.

Gepostet von Олександр Положинський am Montag, 24. August 2020

Як зазначив Положинський, він має нагороди, які йому цілком достатньо – концерти, публіка, а також офіційні та неофіційні відзнаки.

"Ордени, медалі, інші державні звання і нагороди залиште тим, кому вони дійсно потрібні і хто на них заслуговує. А мені це не потрібно", – підсумував музикант

Раніше на сайті Офісу президента оприлюднили указ №335/2020 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України".

  • 24 серпня у Києві відбуваються урочистості до 29-ї річниці незалежності України.
  • Президент Володимир Зеленський під час урочистостей на Софійській площі з нагоди 29-ї річниці незалежності відзначив орденами й медалями бійців ЗСУ, поліцейських, прикордонників з усієї України. Високі нагороди також вручили в Одесі, Дніпрі, Авдіївці.
  • Вітати Україну з Днем Незалежності світові лідери почали з вечора 23 серпня. Зокрема, українців вже привітали президенти США, Франції, Німеччини, Польщі, королева Великої Британії, Папа Римський.
  • У Києві на День Незалежності за порядком стежитимуть 4,5 тисячі правоохоронців серед яких будуть представники Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій.
  • Міністр культури пояснив, чому під час святкування Дня Незалежності пролунали пісні російською мовою.
  • "Океан Ельзи" і "Бумбокс" заявили, що їхні твори нелегально використали на святковому концерті до Дня незалежності.