Від коронавірусу помер відомий російський режисер, який заявляв:”Я – український режисер!”

Театральний режисер, народний артист України та народний артист Росії, уродженець Львова, Роман Віктюк помер на 85-му році життя.

Про це повідомляє ВВС.

“17 листопада 2020 року на 85-му році від нас пішов наш Майстер – великий, неперевершений режисер, учитель, геній, брила, чарівник, який, здавалося б, повинен бути жити вічно”, – йдеться у заяві театру Віктюка.

Наразі про причину смерті не повідомляють. Проте наприкінці жовтня стало відомо про його госпіталізацію з коронавірусом.

“Я – український режисер!”

Роман Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові ще за влади Речі Посполитої. Після закінчення школи у Львові він поїхав вчитись до Державного інституту театрального мистецтва в Москві.

У 1956 році він повернувся до України та працював у Львові та Києві. Поступово захопився режисурою та працював у багатьох містах СРСР.

У 1991 році Роман Віктюк створив театр свого імені в Москві, в якому він виступав головним режисером і художнім керівником.

Йому дали звання народний артист України в 2006 році. Народного артиста Росії йому дали в 2009 році.

Віктюк мав багато проєктів в Україні, хоча постійно жив у Росії.

В інтерв’ю ВВС 2006 року він заявив, що навіть в період тоталітаризму ніколи не готував вистав, які б “обслуговували систему”.

Тоді він також позитивно оцінив “Помаранчеву революцію”, називаючи її “духовним спалахом”. Він казав, що був вражений світлом і аурою людей, які вийшли на вулиці. Наголошував, що є українським режисером.

“Коли я раніше бував у Нью-Йорку і казав, що я – український режисер, то це не вражало. Російський режисер і все. Після “Помаранчевої революції” я вийшов до американців і з гордістю сказав – я український режисер, зал встав”, – згадував Віктюк.