Унікальну хату-музей створила у закинутому будинку жителька села на Черкащині (Фото)

фото: Суспільне Черкаси

Хату-музей дідівських речей створила жителька села Франківка Чорнобаївського району. У чотирьох кімнатах жінка розмістила понад тисячу експонатів. Серед них вишиті рушники, картини, речі побуту минулого століття.

Збирали їх усім селом, розповіла Суспільному Валентина Матвійчук. За її словами, цей музей маловідомий, утім, каже, унікальний.

Створювати музей Любов Мельникова почала у 2016 році в сусідській хаті, яка сім років стояла у Франківці пусткою. Власники, розповіла жінка, – померли, нащадків не лишилося.

фото: Суспільне Черкаси

Тож разом із чоловіком вирішили створити музей. Хотілось на зразок бабусиної хати, сільська рада дала згоду.

З її слів, першими експонатами стали мамині рушники та власноруч вишиті ікони і серветки. Потім речі старовини почали зносити односельчани.

Аби кожну річ привести до ладу інколи доводиться витрачати чимало часу та зусиль. Розповіла, що багато старовинних речей знаходить на смітниках.

фото: Суспільне Черкаси

Наприклад картини вона знайшла у лісосмузі, відреставрувала їх, вибілила, привела в належний стан.

Про цей музей мало хто знає, повідомила місцева жителька Валентина Матвійчук. Хоча з часу заснування його вже відвідали охочі з різних куточків України та з-за кордону.

Відвідувачів пані Любов приймає безоплатно. Та дітям на згадку, розповіла донька Маргарита, дарує сувеніри:

Нині Любов Мельникова із донькою Маргаритою утримують музей за власний рахунок та своїми зусиллями. Та все ж, розповіла односельчанка Наталія Гвоздь, потребують жінки і сторонньої допомоги.

Одне діло створювати красу і щоб цей музей діяв. Інша справа утримувати саму будівлю. Самотній жінці це дуже важко робити.

Наразі ремонту потребує дах приміщення, тому гуртом шукають охочих допомогти.