У місті на Тернопільщині розпочався міжнародний пленер, присвячений творчості Пінзеля (Фото)

фото: фейсбук

Перший міжнародний пленер “Мистецькими шляхами Пінзеля” розпочав свою роботу у місті Бучачі, що на Тернопільщині. Близько 40-ка полотен планують створити його учасники. У пленері беруть участь 16 художників з України та четверо митців з Литви, Естонії та Латвії, які працюють у режимі онлайн, – розповіла організаторка заходу Катерина Кулішова.

Пленер триватиме 12 днів, інформує Суспільне Тернопіль.

Розпочався він 15 серпня у Бучачі. Протягом трьох днів художники створювали великоформатні полотна, присвячені скульптору 18 століття Іоанну Георгу Пінзелю.

фото Катерини Кулешової

“Художники ознайомилися з роботами Пінзеля, які вдалося зберегти у Бучачі. Метою пленеру є популяризація творчості скульптора Іоана Георга Пінзеля. Борис Григорович Возницький зміг оцінити талант скульптора, врятувати частину з його творів та зберегти для нащадків. З врятованих і реставрованих скульптур Борисом Григоровичем був створений музей Пінзеля у Львові”, – розповіла директорка Благодійного фонду імені Возницького Кулішова.

Зараз учасники пленеру працюють у Львові. Там вони перебуватимуть до 26 серпня.

фото Катерина Кулешової

Пленер організували для популяризації творчості Іоанна Пінзеля. Із пленерних робіт організатори планують сформувати виставку. Її показ відбуватиметься у різних містах України.

Організатор пленеру – Благодійний фонд збереження історико-культурної спадщини імені Героя України Бориса Григоровича Возницького.