Цьогорічний диктант національної єдності на Українському радіо стане ювілейним. Які його особливості?

фото: ІА “Вчасно”

Цьогоріч уже вдвадцяте проводитимуть радіодиктант національної єдності на Українському радіо. Традиційно він відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада. Про особливості написання диктанту розповів член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України з радіомовлення Дмитро Хоркін в ефірі Українського радіо.

Багатьох слухачів цікавило, хто готує текст диктанту і хто його читатиме.

"Його пише лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, видатний письменник і видавець Іван Малкович. Читає текст людина, яка професійно навчена цього, - актриса театру і кіно, голос нашої радіодрами, театру перед мікрофоном на радіо "Культура" Римма Зюбіна. Між текстом і читанням є ще важлива наукова ланка: нас консультує доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко та завідувачка кафедри культури мови, яка проконсультує Римму Зюбіну як правильно продиктувати", - розповів Хоркін.

Отож, спецпроєкт розпочнеться о 9:00, а сам текст буде диктуватися о 9.15-9.30.

Для тих, хто не встиг на 9 ранку, можна пізніше зайти і в Facebook, і в YouTube: там одразу буде викладений ролик із начитаним радіодиктантом.

Протягом доби учасники радіодиктанту можуть відправляти своъ тексти на адресу: Київ 1001, Хрещатик, 26, "Українське радіо", "Радіодиктант". Лист може прийти, наприклад 18 листопада, але штемпель має бути не пізніше 10 листопада. Також свій текст можна надсилати на електронну адресу: [email protected]

Текст радіодиктанту буде розміщено на сайті "Українського радіо" 11 листопада.

Хоркін також додав, що головною метою проведення радіодиктанту є не виставляння оцінок, а "спонукати до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови”.