Що у Зеленського відповіли на скандал до Дня Незалежності України

24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі “Музична історія Незалежності”, яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів.

Як ідеться в повідомленні Офісу президента, 24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі “Музична історія незалежності”, яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів.

Читайте також: Співати про”путану” – навіщо в таке свято? – Кондратюк про попурі на Незалежність

Навколо виступу зірок на концерті до Дня Незалежності вибухнув скандал: українцям не сподобалось, що частина пісень була виконана російською. Також коментатори зазначили, що головна урочиста подія країни нагадувала новорічний корпоратив.

“Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 Закону України “Про авторське право і суміжні права” дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення”, — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Дизайнерський хід чи “наруга над прапором” – що розлютило депутатку в День Незалежності України

В ОПУ додали, що на сторінці Офісу президента у Facebook розміщено повний відеоролик музичного попурі, в якому виконані вимоги пункту 9-1 ст. 21 Закону “Про авторське право і суміжні права” та під кожним фрагментом запозиченої композиції вказане посилання на автора музичного твору.