Розкрито пропаганду із підручників історії для 8 класу про те, що “Росія заснувала Одесу”: подробицями “зацікавились” у СБУ

Як повідомила в ефірі телеканалу “Україна 24″депутатка від партії “Голос” Наталія Піпа до СБУ надійшло звернення щодо шкільних підручників історії для 8 класу, в яких міститься російська точка зору на події в Україні.

Зокрема мова йшла про твердження, що Росія заснувала Одесу. Піпа зазначила, що подала звернення до СБУ, “щоб вони з цим питанням розібралися”.

“2 лютого було рішення конкурсної комісії МОН, яка складалася з шести осіб, і дві особи повністю не погодилися з рішенням комісії прийняти цей підручник, навіть просили записати в протокол свою особисту незгоду. На це уваги не звернули, тому що була більшість голосів, і є ймовірність, що більшість голосів корумповані. Але не можемо цього стверджувати. Суть у тому, що авторам цього підручника дали 10 днів на опрацювання, на ті невеликі зауваження, які мала комісія. І найшвидше 15 лютого МОН може дати свій гриф і такий підручник піде в друк”, – розповіла нардепка.

Як було повідомлено в ефірі телеканалу “Україна 24″цей підручник “насичений системними антинауковими вадами”. Про цей факт повідомив доктор історичних наук Інституту української археографії та джерелознавства НАНУ Віктор Брехуненко.

“Там два автори. Це Мар’ян Мудрий і його дружина (Олена Аркуша – ред.)… Мар’ян Мудрий був у 2018 році автором підручника історії України для 10 класу – скандального підручника, який після того, як був надрукований, громадськість жахнулася, і Львівська обласна рада звернулася до Міністерства освіти, щоб його не друкувати. Навіть вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка, де працює сам Мар’ян Мудрий, звернулася до Міністерства освіти також з цим проханням – не пускати цей підручник до школи, оскільки він містить положення, які несумісні з науковими речами”, – розповів Брехуненко.