Раритетний запис голосу Романа Віктюка українською: що пов’язувало Маестро з Тернополем (Відео)

Так сталося, що доля майбутнього великого режисера могла би бути зовсім іншою. Якби не Маестро Анатолій Горчинський, в якого юний Ромео працював асистентом режисера у Львівському Театрі юного глядача….

Про це пише у Фейсбуці Михайло Маслій.

Зокрема, Анатолій Горчинський в одному з інтерв’ю 2002 року згадував: «Я частенько телефонував Романові, а він — мені. Ми завжди мали про що згадати. Роки збігли, а голос, інтонації, тембр все ті ж! Шкода, що такий талант за все життя так і не зазнав справжнього сімейного щастя. Ми зустрілися у Львові, де у Театрі юного глядача у мене асистентом режисера якраз тоді й починав Роман Віктюк. Спочатку все йшло непогано, аж доки він не привів групу вибраних струнких хлопців. Вели вони себе незвично, дивилися один на одного закоханими очима з «бісиками». Словом, почалася розпуста. Запахло криміналом. Радянська влада за «голубизну» могла спокійно посадити. Один з кадебістів мені нарадив спровокувати когось із «закоханих», а вони, мовляв, «застукають на гарячому». Звичайно, я б цього не зробив. Але Романа — безсумнівно обдарованого режисера — попередив, що за ним «січуть». Так він згодом опинився у Москві…».

Анатолій Аркадійович спочив у Бозі на Святвечір 2007 року, а вранці, на Різдво, я набрав Романа Віктюка. Повідомив про смерть його Вчителя і записав спогад Майстра про Маестро. 13 років цей запис чекав свого часу…

Раритетний запис голосу Романа Віктюка рідною мовою: