Письменниця із Нідерландів отримала Міжнародну Букерівську премію за дебютний роман

Facebook Marieke Lucas Rijneveld

Письменниці із Нідерландів Маріке Лукас Ріневельд всього 29 років, а вона вже стала володаркою престижної літературної премії. Її авторка отримала за роман  “Дискомфорт вечора”.

Літераторка стала наймолодшою переможницею премії в її історії. Роман письменниці розповідає про зростання дівчинки-підлітка на фермі в консервативній християнській сім’ї.

Як йдеться на сайті премії, роман Ріневелд визнали найкращим серед 124 творів. Згідно з правилом, письменниця розділить грошовий приз разом, що складає 50 тисяч стерлінгів, із перекладачкою роману англійською Мішель Гатчинсон.

“Дискомфорт вечора” розповідає про фермерську сім’ю християн-консерваторів, яку розділяє горе. Брат головної героїні помирає, провалившись під лід, ще один брат починає жорстоко поводитися з тваринами, худобу на фермі вражає ящур, батьки стають ще більш консервативними. Головна героїня намагається відновити сім’ю, але вона ще більше розколюється, пише Суспільне.

“Дискомфорт вечору” — став бестселером. У Нідерландах придбали 55 тисяч його примірників, а пізніше твір переклали французькою, іспанською, корейською, китайською, арабською та англійською мовами.

За словами авторки, частково події у її романі списані з реального життя. Коли Маріке було три роки, помер її старший брат, а сама вона зростала на фермі в релігійній сім’ї. Письменниця каже, що на її малій батьківщині про роман знають всі, проте її сім’я “надто налякана, щоб його прочитати”.