Помер сценограф Алли Пугачової: він народився і виріс в Україні

Борис Краснов помер в ніч на 7 вересня в центрі паліативної допомоги в Москві.

Причиною смерті стали наслідки від інсульту, повідомляють російські ЗМІ. Це вже другий інсульт, який переніс Краснов. Його спровокував COVID-19. Після чого у нього паралізувало праву частину тіла і було уражено 85% головного мозку. Відзначається, що шансів на одужання у 60-річного художника-постановника не було.

За повідомленнями ЗМІ перший інсульт Борис Краснов переніс в 2011 році, коли став фігурантом кримінальної справи про рейдерське захоплення. Він був затриманий в серпні, а восени госпіталізований з інсультом. Після операції на головному мозку він проходив реабілітацію в європейських клініках, а в 2015 році кримінальну справу було закрито. У 2018 році він з’явився на публіці в інвалідному візку.

За період активної творчої діяльності Борис Краснов реалізував близько 3,5 тис. проектів, і зокрема постановки для Людмили Гурченко, Валерія Меладзе, Алли Пугачевої та ін., займався оформленням спектаклів для МХАТ, московського театру Сатири та ін.

Нагадаємо, в липні цього року коронавірус став причиною смерті російського музиканта і актора, якому було заборонено в'їзд в Україну, Петра Мамонова.

Борис Краснов народився та виріс в Україні

Борис Аркадійович Краснов (прізвище при народженні - Ройтер) народився в Києві 22 січня 1961 року. Його батько був начальником в підприємстві "Електронмаш", а мама - художницею і модельєром. Дід загинув в Бабиному Яру під час окупації Києва.

Освіту Борис Краснов отримав в Києві. Спочатку він закінчив школу №80, потім - Київський Державний Художній інститут. Працювати почав ще студентом, в Київському театрі пантоміми. Після успіху першого спектаклю "Ромео і Джульєтта" спочатку взяв псевдонім, а потім змінив прізвище офіційно.

У 1980-х роках працював у різних київських театрах як художник-постановник, головний художник і художник по

костюмах. У 1987 році отримав Державну премію України імені Т.Г. Шевченко за оформлення вистави "Так переможемо".

В кінці 1980-х поїхав на стажування в Москву і став головним художником в "Ленкомі" під керівництвом Олександра Абдулова. У 1992 році в Росії створив власну компанію "Краснов дизайн".

З 2000 року - художник-постановник Державного Кремлівського палацу.

У 2011 році у Бориса Краснова почалися проблеми спочатку до закону, а потім зі здоров'ям. Він був затриманий за підозрою у вимаганні та спробі рейдерського захоплення фірми, яка спеціалізувалася по організації виставок. У вересні у нього стався перший інсульт. Його звільнили під заставу і перевезли в один з госпіталів у Швейцарії, де зробили складну операцію на головному мозку.

Кілька років Краснов відновлювався, а кримінальну справу проти нього було закрито через відсутність складу злочину. У 2015 році він повернувся до своєї діяльності, попри на фізичні обмеження після перенесеної хвороби.

У серпні 2021 роки після перенесеного коронавірусу у Краснова стався другий інсульт. Після удару у художника відмовила повністю правий бік тіла, а лікарі діагностували 85% ураження головного мозку. Краснова перевезли в хоспіс, і медики повідомили, що шансів на одужання практично немає. Останні дні художник провів в комі.