Дві українські кінострічки вперше отримають майже 400 тисяч євро від фонду Euroimages

фото: Євроінтеграційний портал

Фільми “Носоріг” Олега Сенцова та “Спас” Максима Наконечного стануть першими українськими стрічками, які отримають 395 тисяч євро від фонду підтримки спільного кіновиробництва і прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт Euroimages.

“Фільм “Носоріг” отримав фінансову підтримку від фонду Euroimagesна суму €270 тис. Дякую всім причетним до вступу України в цю важливу європейську кіноустанову, а також тим, хто працював, щоб наш фільм був там гідно презентований”, – повідомив у Facebook Олег Сенцов.

Як зазначено у пресрелізі компанії, "Носоріг" отримає 270 тисяч євро, а "Спас" - 125 тисяч євро.

"Носоріг" - це кримінальна драма, створена у співробітництві України, Німеччини та Польщі. Події розгортаються в Україні у 90-ті роки. Сам Сенцов пояснював це тим, що ця епоха "нас усіх змінила", а усі виклики, з якими стикнулася країна при переході від Радянського Союзу до сьогодення й досі актуальні. Загальний бюджет майбутньої картини складає 1,65 млн євро.

Драма "Спас" стала одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Стрічку створюють режисери з України, Чехії та Хорватії. У центрі сюжету аеророзвідниця, яка повернулася після полону. Реліз фільму в Україні заплановано на 2022 рік.