Коли почалася Друга світова війна?

«Коли почалася Друга світова війна?». З таким запитання відомий український ведучий звернувся до відомого регіонала, типового представника Донбасу Олега Царьова. На думку Царьова, Друга світова почалась у 1941 році. Мало того, він наполягав саме на цьому після правильної відповіді про 1939 рік. Це сталося у 2014-му.

Через чотири роки — у 2018-му, коли екс-очільник податкової Роман Насіров вийшов із СІЗО й потрапив на інтерв’ю до цього ж журналіста, запитання про Другу світову знову прозвучало й Насіров повторив те, що сказав Царьов про 1941 рік.

Через два роки — 22 червня 2020-го прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який народився у Львові, пише на своїй сторінці у Фейсбук: «Цього дня Друга світова війна увірвалася до кожної української оселі. Нашу рідну землю перетворили на поле бою між двома тоталітарними режимами, внаслідок чого загинули майже 10 млн українців… 1 вересня 1939 року на Львів були скинуті перші бомби. Хоча війна і почалася у вересні 1939-го, саме у червні 1941 вона стала трагедією для ВСІХ українців та на ВСІЙ території України…».

У тексті немає здадки про СРСР, а йдеться виключно про «українські оселі». Тоді, хто жив на території Галичини у 1939-му, коли на Львів, інші міста західної України фашисти скинули перші бомби? Якщо у червні 1941-го війна стала трагедією «для ВСІХ українців та на ВСІЙ території України», то з 1939-го ця війна на західній частині території України трагедією не була? Напевно, апарат прем’єр-міністра не знає, що у вересні 39-го червона армія окупувала західну частину України на виконання пакту Молотова-Рібентропа.

Як правило, тексти навіть на сторінках у Фейсбук високопосадовців пишуть не вони самі, а ті, хто вибудовує імідж свого керівника, хто, комунікуючи з читачами від його імені, мав би формувати його позитивний образ, державницьку позицію…

Не вдається. Очевидно, навчальні курси, які провели у 2019-му в Трускавці для нардепів, тепер треба проводити для всього їхнього оточення. Тоді обранців вчили тиждень. Тепер зрозуміло, що для багатьох з тих, хто працює у владі, тижня було критично мало. Сьогодні, з огляду на численні ляпи, обписки, очевидно, що для освоєння азів шкільної програми багатьом не вистачить навіть місяця, а, може, й року.

Тіна Влад.