Уряд США повністю перейде на користування електричними моделями автомобілів

фото: Carfast.express

Про це повідомив президент США Джо Байден під час прес-конфенерції у понеділок, представляючи свою програму «Купуй американське», повідомляє Голос Америки.

«Федеральний уряд володіє величезною кількістю машин, які ми замінимо на чисті електромобілі, зроблені прямо тут в Америці американськими працівниками», – заявив Байден. Він додав, що програма створить робочі місця в автопромі і стане «найбільшою мобілізацією державних інвестицій до інфрастуктури через закупівлі та науково-дослідні роботи з часів Другої світової війни».

Станом на 2019 рік, згідно з офіційними даними, кількість автомобілів у розпорядженні США складала 645 000. Строки заміни електромобілів оголошено не було.

Лише декілька виробників мають повне виробництво електрокарів у США, включаючи Tesla, General Motors та Nissan. Ford та інші виробники раніше оголошували про плани відкрити такі виробництва, пишуть в CNBC. Серед американських виробників електромобілів TheVerge також назвало компанії Rivian та Lordstown.

Указом, підписаним в понеділок, Байден розширив застосування закону під назвою «Купуй американське» від 1933 року. зокрема він оголосив про посилення правила стосовно того, що щонайменше 50% машини має бути вироблено у США, щоб відповідати критеріям для державних закупівель.

«Указ, який я підписую сьогодні, не лише міститиме вимогу виробляти більше компонентів в Америці, але і передбачатиме, що виробництво цих компонентів становитиме цінність для економіки, що вимірюватиметься такими речами, як кільість створених, чи збережених робочих місць».