Кількість аварійних споруд і мостів збільшується постійно, – Укравтодор

фото: УНІАН

Тільки 2% мостів на території України знаходяться у справному стані. В Укравтодорі заявляють, що кількість аварійних споруд збільшується постійно, тому що збігає термін їх експлуатації.

“За останні роки було обстежено приблизно 70% мостів на дорогах державного значення і 15% мостів на дорогах місцевого значення. Усього обстежено 35% з 16 200 мостів і споруд — тобто ми навіть не володіємо інформацією про те, в якому вони стані. Можна сказати, що тільки 2% мостів у справному стані. Дані підтверджують, що в основному мости будувалися в радянські часи в 60-70 роки по 4-5 тисяч за десятиліття. Просто збігає термін їх експлуатації, тому кожного року кількість аварійних об’єктів збільшується”, — розповів в ефірі Українського радіо голова державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков.

За його словами, найбільше аварійних мостів у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. Крім того, після повені 2008 року багато мостів досі не відбудовано.

“У нас на це завжди, особливо останні 20 років, не доходило фінансування. Латали ями на дорогах, а станом мостів ніхто не займався. Крім того, великою проблемою є перевантаження мостів, особливо за останні 5 років”, — пояснив Кубраков.

До “проблемних” голова Укравтодору зарахував і Південний міст у Києві, який регулярно ремонтують. За словами Кубракова, його можливий демонтаж і зведення нового мосту коштуватиме бюджету мільярди, пише Суспільне.