Зеленський змінив голову Генштабу та командувача ООС України

Фото з вільних джерел

Президент Володимир Зеленський призначив новим начальником Генерального штабу Збройних сил Сергія Шапталу.

Окрім того, президент ухвалив рішення про зміну командувача десантно-штурмових військ та командувача об’єднаних сил. Новим командувачем об’єднаних сил став Олександр Павлюк.

Про це повідомили у пресцентрі Офісу президента.

У середу, 28 липня, президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення про зміну начальника Генерального штабу Збройних Сил України, командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ та командувача Операції об'єднаних сил.

Як повідомили у пресслужбі глави держави, з посад звільнено Сергія Корнійчука, Євгена Мойсюка та Володимира Кравченка.

Про причини звільнення у повідомленні не йдеться. Володимир Зеленський лише наголосив на тому, що ефективна взаємодія між командирами та керівниками всіх рівнів є основою для успішного функціонування сфери оборони та сектору безпеки.

Що відомо про Шапталу та Павлюка

Сергій Шаптала — генерал-майор ЗСУ, до призначення командував військами Оперативного командування "Захід". Також був начальником штабу — першим заступником командувача військ оперативного командування "Південь" (2017-2020), командиром 128-ї Мукачівської гірсько-піхотної бригади (2014—2017).

У лютому 2015 року отримав дві нагороди: звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" та Орден Богдана Хмельницького III ст.— "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі".

Згідно зі щорічною декларацією на сайті Національного агентства із запобігання корупції, новому очільнику Генштабу належать дві квартири — у Черкасах та Одеській області, ще одна квартира — у власності його дружини на Волині. Також він має дві земельні ділянки на Черкащині, і ще дві — на Закарпатті.

Зарплатня Шаптали за 2020 рік склала 503 975 гривень, він також отримав 69 тисяч пенсії та 113 тисяч в якості одноразової грошової допомоги.

Олександр Павлюк — генерал-лейтенант ЗСУ, командувач військ Оперативного командування "Захід" з 2017 по 2020.

Влітку 2020 року був призначений командувачем підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ.

Згідно з декларацією, йому належить чотири земельні ділянки, будинок та три гаражі на Волині, а також дві легкові автівки. За рік він заробив 799 тисяч гривень.