З’явилися списки по обміну полоненими, передані з боку ОРДЛО: що про це відомо

Українська сторона передала свій список російській стороні ще в кінці минулого року.

Російські окупанти нарешті передали українській стороні списки полонени на обмін. Про це заявила учасниця української делегації в гуманітарній підгрупі ТКГ Тетяна Іванова в етері телеканалу “Україна 24”.

Українська сторона передала свої списки на обмін ще взимку, проте відповіді не отримувала досі, повідомила Іванова.

"Весь цей час Україна наполягала, щоб нам дзеркально були передані списки з боку ОРДЛО. Дуже довго ці списки не передавались, і в квітні цього року ми все-таки ці списки отримали. Зараз йде робота з цими списками, вони уточнюються, з ними працюють. Це, нарешті, відбулося, і це дуже суттєвий крок, який дає надію, що ми дійдемо до того, що обмін відбудеться", – зазначила Іванова.

За її словами, наразі складно говорити, скільки саме українців можуть бути звільнені з окупованих територій.

"Складно говорити про кількість людей, які повернуться, тому що інформація з того боку не відповідає дійсності. На минулому засіданні ТКГ було запропоновано, щоб Україна прийняла 4 особи. Це не в рамках обміну, це ніби їхня добра воля. І глава української делегації сказав, що ми готові прийняти їх та інших, кого б нам не передали. На жаль, це трактується по-іншому. Ще рано говорити, скільки осіб ми передамо і скільки отримаємо, тому що тільки почалася робота з цими списками", - зазначила членкиня гуманітарної підгрупи в ТКГ.

Нагадаємо, раніше українська делегація в Тристоронній контактній групі блокувала спробу Росії легітимізувати бойовиків ОРДЛО.  29 грудня 2020 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила, що українська сторона підготувала для обміну полоненими з ОРДЛО список з 251 особи, яких утримують на непідконтрольній частині Донбасу.