Військовий експерт про умови, які необхідні для дотримання режиму тиші на Донбасі

Фото з вільних джерел

Військовий експерт, голова Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в програмі “Сьогодні День” на каналі “Україна 24” розповів про умови, необхідні для дотримання режиму тиші на Донбасі.

Як зазначив Олександр Мусієнко, за підсумками зустрічі радників “нормандської четвірки” прозвучить висновок про те, що повинні бути зроблені предметні кроки до деескалації, до дотримання режиму тиші та припинення вогню.

"Думаю, що реально забезпечити режим тиші можна, тільки якщо разом з фіксуванням режиму припинення вогню збільшити місії ОБСЄ, а також провести розведення на окремих ділянках, де ведуться бойові дії. І третє — миротворчі місії в тій чи іншій конфігурації. Місія ООН — ідеально, гібридна місія з представників ЄС, НАТО та ОБСЄ — теж непогано. Але про це треба говорити", — сказав він.

Військовий експерт припустив за якої умови перемир'я порушуватимуть.

"Нам потрібно зрозуміти, що поки у нас не буде створена демілітаризована зона, де перебуватимуть миротворці, представники міжнародних організацій, які будуть моніторити режим припинення вогню, — доти ми будемо залишатися з ризиком того, що перемир'я буде систематично порушуватися", — сказав він.