“Україні потрібен військовий сценарій” —політолог підтримав Авакова

Фото ілюстративне

Україні потрібен військовий сценарій протистояння Росії — про це заявив в програмі токшоу “Сьогодні” на телеканалі “Україна 24” політолог Вадим Карасьов.

За словами політолога те, що пише ексглава МВС Аваков щодо військового сценарію логічно. Бо, як переконаний Карасьов, марно розраховувати тільки на дипломатичний шлях припинення війни рамках Мінських угод. Крім того, враховуючи агресивну риторику Росії та агресивний тон, який був продемонстрований в статті Медведєва, — це ілюзія.

" До речі, дуже правильно сказано, що не тільки генерали повинні погоджувати цей план. повинні бути залучені військові експерти, громадськість, Верховна Рада України, комітет з нацбезпеки та оборони", — сказав він.

Політолог вважає, що результату від Мінського і Нормандського формату не буде, але їх потрібно зберігати.

"Що стосується Нормандського формату, то рамка залишається. Але ніхто не вірить, що та картина, яка була в цій рамці, спрацює. Треба малювати якусь нову картину або хоча б поки що тримати цю рамку. Нормандський формат, кращого немає. Мінський процес теж залишається. Але результату там не буде, і зустрічі не буде. Для США головне — щоб не було ескалації, з боку Росії в першу чергу, як це було навесні цього року. Але і щоб ми тут... Взаємне стримування. Американцям не потрібні проблеми, їм потрібно зараз зосередитися на Китаї, і потрібно, щоб всі утримувалися від різких кроків", — сказав він.

Нагадаємо, ексміністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав у Facebook привітання з Днем захисника України. У тексті він написав, зокрема про необхідність військового сценарію.

"Дивно чути від деяких армійських генералів, Генштаб не розглядає військовий сценарій повернення окупованих територій Криму і Донбасу.
Теза про "повернення виключно дипломатичним шляхом", панове генерали, слід залишити дипломатам. Армія повинна робити свою роботу. Зокрема, і мати напрацьований сценарій звільнення захоплених агресором територій з використанням всіх сучасних форм озброєння і стратегій.
Нам вкрай необхідно закріпити на державному рівні Стратегію деокупацію і реінтеграції не тільки Криму, але і Донецької та Луганської областей ", - написав він.