“Посуд тремтів, меблі навіть стрибали”: подробиці як бойовики вдосвіта обстріляли мирне населення на Донбасі (Відео)

Скріншот відео

Бойовики гасили по Новогородському, Південному, Катеринівці та Попасній. Мешканці Новгородського вранці в суботу прокинулися від потужних вибухів. Вперше за останні кілька років окупанти знову почали обстрілювати їхнє селище. Унаслідок обстрілу було пошкоджено 3 будинки. Про це повідомляє 5 канал.

Від початку цієї доби на фронті – тихо. Вчора ж було зафіксовано 7 порушень режиму тиші. Ворог повернув до бою великокаліберну зброю і гатить уже не лише по позиціях армійців, а й по мирних мешканцях. Під обстріл потрапили житлові будинки у Новгородському – селищі, якому планують повернути історичну назву Нью-Йорк. Окупанти застосували 120-й міномет. А по захисниках Південного цілили зі ствольної артилерії.

Мешканець Новгородського Володимир зауважує: “дуже важке падало. Весь будинок тремтів. Посуд тремтів, меблі навіть стрибали. Поштовхи були реально. Ми давно вже такого не чули”.

Місцеві переконані, що окупанти розуміли, куди цілять. Ці самі вулиці вже не раз потрапляли під обстріл до оголошення перемир’я в липні торік.

“Яке може бути перемир’я? Я не вірю в це перемир’я жодного дня. Ні в шкільне, ні в хлібне. Перемир’я немає!. Всі дальності обстріляні. Все простріляно. Б’ють прицільно. Знають, куди б’ють”, – додає мешканець Новгородського Микола.

Позиції біля військових теж всіяні вирвами. Загалом ворог у бік Новгородського випустив понад 3 десятки мін 120-го калібру.

“Ми бачимо осколки, які по нам прилетіли і самі воронки від мін 120-ого калібру. Вогонь у відповідь не відкривався. Наші військові втрат не зазнали”, – каже військовослужбовець ЗСУ Євген

Військовослужбовець ЗСУ Олександр відзначає: “було виявлено, що працював не один розрахунок мінометної батареї, а 2 розрахунки мінометної батареї, які вели перехресний вогонь. Літав безпілотний літальний апарат, з якого велося корегування даного міномета – 120-ти міліметрового”.

Мінометного обстрілу окупантам виявилося замало. По позиціях біля Південного вони вгатили 122-міліметровими гарматами.

“Одразу скажу, ніхто не постраждав. Мавпи стріляють не дуже влучно. Ми не надто здивовані, так як останнім часом спостерігаємо ескалацію з їхнього боку. Стріляють з мінометів, підключили ствольну артилерію. Стоїмо чекаємо, що вони придумають ще”, – підсумовуємо військовослужбовець ЗСУ Олексій.