Як минув тиждень від початку “всеосяжного перемиря”: подробиці порушень

Від початку введення повного і всеосяжного режиму припинення вогню, який почав діяти з 27 липня, бойових втрат та поранень серед особового складу Об’єднаних сил немає», – поінформували у штабі. Там також зазначили, що «протягом тижня, що минає, було зафіксовано 14 поодиноких неприцільних обстрілів (подекуди поодинокі постріли) з боку збройних формувань Російської Федерації».

Про це йдеться у вечірньому зведенні щодо ситуації в районі проведення операції ОС.

«Усі вони мали провокативний характер та мали єдину мету – відкриття українськими воїнами вогню у відповідь, аби надалі задокументувати цей факт та звинуватити підрозділи Збройних Сил України у зриві домовленостей, які були досягнуті на засіданні Тристоронньої контактної групи», – наголошується у зведенні.

У штабі уточнюють, що факти збройної провокації протягом тижня зафіксовано поблизу населених пунктів: Водяне, Південне, Шуми, Новолуганське, Новотошківське, Оріхове, Луганське та Піски. Бойовики здебільшого застосовували стрілецьке озброєння, хоча у деяких випадках вдавалися й до провокацій, використовуючи гранатомети. Українські воїни на провокації не реагували, заявили у штабі.

У зведенні наголошується, що нині ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою. Повідомляється, що від початку поточної доби на ділянках відповідальності українських підрозділів обстрілів з боку збройних формувань РФ не зафіксовано.