Попри тиск на священника перший на Рівненщині храм перейшов з Московського патріархату до Православної церкви України (Відео)

xЯк і очікувалося, поступово, без сутичок і протистоянь віруючих в Україні відбувається процес переходу з Московського патріархату в ПЦУ. Потерпають від тиску хіба священники, які прийняли для себе й пастви непросте рішення. Як у селі Деражне, що на Рівненщині, йдеться на 5 каналі.

Хрестовоздвиженський храм села Деражне Костопільського району – єдиний у селі. Йому 204 роки. До Другої світової війни церква була автокефальною. Потім опинилася у підпорядкуванні Московського Патріархату. Парафіяни ще 2015 року зробили спробу переходу до Київського Патріархату, але не вдалося.

«Москалі як взнали, що у нас таке має статись, то приїжджають. Прижали батюшку і налякали так, що він на другий день, після того як наклав резолюцію, вже відмовився», – згадує поважний мешканець Деражного 86-річний Петро Бас.

Втім на Різдво цього року, під час служби – крига скресла. Той самий священик запропонував людям переходити з Московського Патріархату до Православної Церкви України.

«Батюшка напередодні оголосив, що будемо збирати збори щодо вручення Томосу. Прийшла ціла церква людей, мабуть більше 300 людей. Ніхто не був проти. Батюшка запитав, чи всі чули за Томос і чи готові переходити, якщо так то підніміть руки. Всі до одного підняли, що ми за», – розповідає староста храму Микола Гаврилюк.

 

Віряни пригадують, який настрій панував того дня у храмі. Старожил Петро Бас, каже – нарешті дочекався: «Там 300 людей було і всі двома руками були за це. Там таке піднесення було, що я вам не можу передати».

Священик Хрестовоздвиженського храму отець Віктор від коментарів на камеру відмовився. Не приховує – зараз на нього чинять тиск «згори». Але факт голосування за перехід підтвердив і повідомив, що від свого рішення не відмовиться.

А голова Деражненської ОТГ Олександр Пустовіт наголошує: «Заслуга у тому, що ми сьогодні маємо Церкву, яка не розділилась – нашого священика. Він ще у 1995 році став правити українською мовою, тоді ще всі дивувались, як священик Московського Патріархату може правити українською мовою. Саме тому люди довіряли йому і йшли разом».

Громада села Деражне першою на Рівненщині здійснила перехід із Московського Патріархату до ПЦУ.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook