Глава УГКЦ пояснив, як віряни мають поводитись через коронавірус

ф1Особиста присутність в храмах на Богослужіннях, як і цілування ікон, -  не обов’язкові, молитись можна і вдома.

Українська греко-католицька церква буде дотримуватись усіх обмежувальних заходів, запроваджених владою України через коронавірус. Про це заявив глава УГКЦ Блаженніший Святослав, повідомляє сайт Церкви.

Блаженніший Святослав закликав літніх людей та батьків маленьких дітей уникати скупчення людей, в тому числі й у храмах. Краще, наголосив Глава УГКЦ, дивитись трансляції Богослужінь вдома, тим більше, що сучасні телекомунікаційні засоби це вже дозволяють.

«Ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику. У цей час Великого посту дотримуймося домашнього молитовного правила. Можна користати із трансляцій богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації. Заохочуємо священників відповідати на прохання вірних уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб», — зазначив Глава УГКЦ.

Читайте також: Уряд запроваджує карантин на всій території України

Блаженніший Святослав передусім заохочує до ретельного прибирання церков «щоби наші храми були завжди чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви».

Що стосується участі в богослужіннях, то глава УГКЦ закликає всіх дотримуватися правил особистої гігієни в храмах. У цей період може бути виправданим не торкатися і не цілувати ікон.

«Ми закликаємо до посиленої молитви, насамперед за здоров’я. Ця молитва лунає постійно, але тепер нехай вона буде посиленою. Молімося за здоров’я всіх, зокрема старших і дітей — тих, хто найслабший між нами. Особливо молімося за тих, які уражені коронавірусом», — попросив Блаженніший Святослав.

Крім цього, він застерігає від будь-якої стигматизації або якогось негативного ставлення до уражених вірусом COVID-19 чи тих, хто перебуває під підозрою щодо цієї недуги.

«Ніхто навмисне сам не хоче бути хворим на цю недугу. Людина може навіть не знати, що вона є хворою. Не потрібно ставитися з упередженням до свого ближнього. Бо Слово Боже і заповідь любові до ближнього діють навіть під час епідемії», — наголосив Глава УГКЦ.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook