Звільнення українських моряків: стало відомо, що в обмін на це хоче Росія (Відео)

ф1Росія продовжує використовувати військовополонених українських моряків, захоплених у Керченській протоці, як заручників у можливості виторгувати для себе скасування санкцій Заходу і України.

Нота МЗС Росії, яку РФ надіслала Україні минулого тижня, містила норми, що неприйнятні для України: Росія, яка зобов’язана виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права і звільнити українських моряків негайно і без будь-яких застережень, взялась ставити Україні умови. За задумом РФ, Україна мала б отримати своїх моряків за умови, що в Україні їх притягнуть до відповідальності.

МЗС України відповіло Росії, що такі умови РФ неприйнятні.

Це спричинило публічний конфлікт: Президент України вказав главі МЗС України на грубу помилку в тому, що Павло Клімкін із Володимиром Зеленським не порадився, перш, ніж відповідати на ноту МЗС Росії.

Натомість Павло Клімкін стверджує, що відповідь МЗС України ніяких додаткових погоджень не потребувала і в МЗС України було право на самостійну відповідь МЗС Росії.

Читайте також: Повернення Росії у Раду Європи: з’ясувались нові обставини (Відео)

Суть цього публічного конфлікту в тому, чи зможе Україна забрати в Росії українських моряків, які РФ мала б звільнити сама і без умов ще в червні.

Читайте також: «Зважено і цинічно», — посол України у Раді Європи сказав, як Україна має відповісти на повернення ПАРЄ членства РФ (Відео)

Однак Росія продовжує «торги». За джерелами Факти ICTV, українські моряки — лише одна з ланок задуму Росії в торгах на міжнародній арені: в обмін на повернення Росії в ПАРЄ і скасування щодо неї санкцій, РФ мала б сплатити 72 млн євро боргу за 2 роки членства в Раді Європи, допустити до анексованого Криму моніторингову місію та звільнити україських військовополонених моряків.

Читайте також: Клімкін записав прощальне відео: «Ми не потрапили в російську пастку» (Відео)

Членство в Раді Європи без будь-яких санккцій Росії повернули, натомість боргу ПАРЄ Росія не заплатила і наразі не збирається це робити, українських моряків не відпустила.

Як далі за такої поведінки Росії Україна мала б добиватись виконання Росією її ж умов, Україні і Заходу треба буде думати.

Читайте також: Мирослав Гай сказав, чому насправді ПАРЄ пішла на поступки Росії

Більше подробиць — у сюжеті Факти тижня ICTV

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook