Звільнення Сенцова: Росія висунула нові умови — ЗМІ

ф1РФ готова обговорювати звільнення українського пітв’язня в обмін на громадян РФ, засуджених у США.

Про таку нову умову РФ з посиланням на свої джерела пише «Новая газета«.

Йдеться про можливість обміну росіян Віктора Бута і Костянтина Ярошенка та Марію Бутіну, яка перебуває під арештом у США.

При цьому Російська сторона хоче говорити про це безпосередньо з Вашингтоном в обхід Києва, щоб Україна не була сторонлю переговорів, повідомляє видання.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила виданню, що «не в курсі» таких ініціатив.

Адвокат Олегга Сенцова Дмитро Дінзе також підкреслив, що йому нічого не відомо про подібну конфігурацію можливих переговорів, але він вважає її «робочою», пише НГ.

«Якщо є реальна готовність до обміну, то і ми готові обговорювати конкретні дії. Нам лише потрібно розуміти, наскільки серйозні ці розмови», — сказав Дінзе.

На думку заступника директора Amnesty International Дениса Кривошеєва, у чию зону відповідальності входить Східна Європа та Центральна Азія, до можливого обміну Бута, Ярошенко і Бутиної на Сенцова можуть виникнути питання у міжнародних правозахисних організацій.

«Треба розуміти, що Сенцов засуджений політично мотивованим судом, осудні йому дії неспіврозмірні звинуваченням, вина його не була встановлена: він має бути звільнений. При цьому щодо Бута є серйозні питання», — зазначив Кривошеєв.

Читайте також: У сім’ї Олега Сенцова знайшлися зрадники України (Відео)

Тим часом 28 вересня українського політв’язня Олега Сенцова, який продовжує голодування у російській в’язниці з вимого до Кремля звільнити всіх українських політв’язнів, із колонії доправили в міську лікарню, оскільки стан його здлоров’я погіршився.

Росія опублікувала нібито свіже фото Олега Сенцова, якого оглядає медик. Однак достовірність дати знімка невідома.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook