Зміни у перерахунку пенсій військовим пенсіонерам запрацюють з нового року

Порошенко підписує документ - рука крупноПетро Порошенко підписав закон про перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, який набирає чинності з 1 січня 2016 року.

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 614-VIII «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення», який захищає права пенсіонерів-військовослужбовців на перерахунок пенсій. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Верховна Рада України прийняла закон 15 липня.

Цим законом встановлюється, що перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, не проведений з вини органів Пенсійного фонду або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсій, проводиться з дати виникнення права на нього без обмеження строку.

Також уточнено норму закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо вимоги досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу при призначенні пенсій на пільгових умовах або за вислугу років.

Зазначимо, закон набирає чинності з 1 січня 2016 року. Кабінет міністрів України до кінця 2015 року повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом та забезпечити перегляд і скасування міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів, що суперечать цьому закону.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook