Зловмисники потрощили 17 пам’ятників на старому кладовищі в Херсоні (Відео)

фото: UA: Херсон

фото: UA: Херсон

17 пам’ятників, датованих початком ХХ століття, пошкодили невідомі на кладовищі у середмісті Херсона. Вони були повалені на землю та частково розбиті.

«Первісно ця ділянка була для спадкових дворян. Збереглися лише декілька пам’ятників. Після Другої світової війни тут вирішили зробити поховання визволителів Херсона. Тут їх поховали. Ось, ви бачите, встановили пам’ятники, які перебили обеліски початку ХХ століття, але факт є фактом. Як би ми не ставились до Другої світової війни, до різних її сторінок, але це поховання, могили, над якими не можна чинити наругу», — говорить історик-краєзнавець Олексій Паталах.

«Херсонським Личаковом» насивають між собою жителі міста це старовинне кладовище, інформує Суспільне.

Що не є дивним, адже  найстарішим з датованих поховань цього кладовища є могила ієромонаха Василя 1781 року. Напис можна ледве розібрати. З торцевого боку можна побачити козацький хрест і видряпаний напис: «Березень 1781 року».

Олексій Паталах каже, що тут може бути меморіальний парк, а ще — можна проводити екскурсії.

Але для цього треба його обгородити, зробити вхід на територію цвинтаря платним, знищити бур’яни.

На сьогодні людей, які осквернили ці могили, не знайшли, говорить начальник Херсонського відділу поліції Олександр Говорун

«До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за статтею 297 Кримінального кодексу України. Покарання за такий злочин передбачено у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років», -сказав Говорун.

Олександр Говорун наголосив, що за три роки, відколи він обіймає посаду начальника міського відділу поліції, такий випадок стався вперше.

Подробиці — у відео UA: Херсон:

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook