Журналісти розповіли, як живуть діти у зоні бойових дій на Донбасі і чим їм допомагає держава: вражаюча статистика (Відео)

фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

У контексті війни на Донбасі ЗМІ і політики пишуть і говорять дуже багато. Однак вкрай рідко порушуються тема дітей, які народилися і живуть в умовах війни на територіях, де проходять бойові дії.

А статистика дитячої смертності на Донбасі вражає.

У червні, до Дня захисту дітей, у своєму Facebook Президент України Володимир Зеленський написав, що за даними моніторингової місії ООН, на 1 червня цього року на Донбасі втратили життя 147 маленьких українців: 98 хлопчиків , 49 дівчаток і поранено 363 дитини.

Зеленський також додав, що наразі близько 200 тисяч дітей є внутрішньо переміщеними особами, а статус жертв війни отримали майже 23 тисячі дітей.

Примітно, що 1 червня 2019 року прес-служба ВМС ЗСУ у Facebook повідомила, що за 5 років війни на Донбасі російські окупанти вбили понад 240 українських дітей, ще 56 – без вісти зникли.

Діти Максима із Зайцевого також народилися під час війни. Вони жили у прифронтовому Зайцевому під обстрілами.

Під час одного із них донька Настя дуже злякалася. Після цього у дівчинки почалися психологічні проблеми — вона замкнулася в собі, боялася військових та важкої техніки, часто вередувала. Через якийсь час потрапила в реанімацію, де лікарі поставили діагноз — цукровий діабет, інформує Громадське.

Батько переконаний, що однією з причин хвороби став стрес, якого дитина зазнала під час бойових дій. Тепер ін’єкції інсуліну чотири рази на добу — частина її життя. Єдина допомога від держави, яку отримує родина, — пенсія з інвалідності та безкоштовний інсулін. Ніякої іншої підтримки, зокрема психологічної, дітям не надали досі.

За даними ООН, наразі близько півмільйона дітей з Донбасу потребують комплексної гуманітарної та психосоціальної підтримки.

Натомість лише близько 30 тисяч офіційно отримали статус дітей, постраждалих від збройного конфлікту, який поки що не надає жодних пільг.

«Що думає держава, я не знаю. Бо я ніколи не чув від держави слово «діти», — каже батько Максим.

Як і на скільки допомагає держава цим дітям?

Про це — у відео Громадського:

Також для чого дітям у зоні конфлікту на Донбасі хочуть надавати статус «діти війни», які міфи є про цей статус серед тамтешнього населення, а також що взагалі держава робить або не робить для найменших жителів прифронтових районів — дивіться відео Громадського:

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook