Журналісти розповіли шокуючі подробиці функціонування у Житомирі концентраційного табору періоду Другої світової війни (Відео)

фото: zhitomir.info

фото: zhitomir.info

Згадкою нацистського терору на Житомирщині є «Шталаг-358» – концентраційний табір німецького Вермахту для військовополонених періоду Другої світової війни на околиці міста Житомир.

Житомирський табір радянських військовополонених (нім. Stalag 358 Schitomir Ukraine, Stammlager – табір рядового і сержантського складу) німецькі окупанти створили одразу після захоплення міста 9 липня 1941. Для його розміщення було використано територію колишнього військового містечка на Богунії.

З 20-х чисел вересня 1941 у «Stalag 358» прибули майже 30 тисяч військовополонених – бійці військ Південно-Західного фронту, які потрапили в «котел» за Києвом, і їх пішки пригнали в Житомир.

Всі споруди (корпуси і бараки) німці обнесли трьома рядами колючого дроту, по кутках встановили вишки з прожекторами і кулеметами. Наближатися до дротяного паркану заборонялося під страхом смерті – варта відкривала вогонь без попередження. Табір був поділений на дві зони: східну, де розміщалися працездатні полонені, і західну, або шпиталь (нім. Krankenlazaret).

Частину полонених становив обслуговуючий персонал табору: кухня, похоронна команда, медичний блок, внутрішня поліція. Більша частина (робочі команди по 300 чоловік) працювали на примусових роботах: на кам’яному кар’єрі, лісопильному заводі, в місті розбирали зруйновані будівлі, будували автомагістраль Житомир – Бердичів.

Цих полонених ще й до цих пір пам’ятають житомирські старожили.

Подробиці — у репортажі Телеканалу UA: Житомир:

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook