«Жодної скарги від вояків на роботу тернопільських умільців не було», — волонтер (Відео)

Спиртівка з 4-ма "таблетками" має ось такий вигляд

Спиртівка з 4-ма «таблетками» має ось такий вигляд

Тернопільські волонтери багато в чому стали «першовідкривачами» і навіть, як кажуть, диктують моду іншим.

Про це йшлося під час звіту про діяльність Складу №2 Логістичного центру допомоги воякам АТО, що на вул. Академіка Дністрянського, 10, представника Об’єднання заради громади «Ядро» Тараса Білана.

Читайте також. «За час роботи Логістичного центру тернополяни одягнули 4,5 тисячі солдатів», — волонтер (Відео)

Головна справа, якою пишаються на Складі №2, — буржуйки. Фактично, там діє власне конструкторське бюро. Жодної скарги на роботу наших умільців ще не було. Тарас Білан жартує, що вони і гранатомети зроблять, якщо буде треба.

До справи нині підходять серйозно. По суті, у Тернополі налагоджують серійне виробництво буржуйок. Уже 150 штук гріють воїнів, а ще 100 - чекають на відправлення.

Читайте також. «Публічність відрізняє справжніх волонтерів від фейкових», — Асоціація народних волонтерів (Відео)

- До прикладу, ПТУ №4 погодилося нам допомогти, вони будуть виготовляти рушти. Інша база буде виготовляти дверцята, хтось — займатися зварювальними роботами. Наше завдання тепер буде координувати це все. Найважча робота залишиться за волонтерам: кожен балон треба розрізати. У холодну погоду хлопці набирають повний балон води і болгаркою розрізають, бо інакше він може вибухнути, – пояснює Тарас Білан. – Звісно, на морозі довго так працювати неможливо…

Для роботи волонтерам потрібен метал, балони, арматура, труби. Відходи бляхи необхідні для виробництва спиртівок. Окрім того, нині відчутний брак саме сухого спирту, адже студенти училища ім. Паращука вже виготовили 1600 похідних спиртівок. Їх треба доукомплектувати і відправити бійцям.

Проте на Склад №2 закликають приносити усе, бо там у волонтерів – кілька напрямків роботи. Потрібні тканина, старий одяг, войлок. Усе це не пропадає. Якщо речі – якісні і добротні, їх віддають на фронт чи біженцям. Наприклад, відвезли нещодавно 100 мішків у центр для переселенців в Одесу. Якщо речі старі, то їх теж пускають у роботу: трохи вигадливості, трохи часу і все служить на користь хлопцям на фронті. Є майстрині, які розпускають старі плетені светри на нитки і відразу в’яжуть теплі балаклави для бійців.

- Якщо нам приносять білу тканину, то ми виготовляємо, наприклад, труси або те, що більше потрібно. Навіть звичайними шматками войлоку жіночки набивають танкові подушечки. Довго вони не прослужать, але на тиждень-два хлопцям будуть, — каже Тарас Білан. — Прохання до усіх, хто нас бачить: є старий одяг, то не полінуйтеся, дістаньте його і передайте. Якщо воно погане, то ми його відсортуємо…

Довідково. У Логістичному центрі бракує сухого спирту. Його можна приносити на склад допомоги АТО, що на вулиці Академіка Дністрянського, 10. Волонтери там є постійно, щодня. У вихідні будь-хто може прийти їм на допомогу.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook