Жінки служитимуть у ЗСУ на рівних умовах із чоловіками — Порошенко підписав закон

Кулеметниця Яна Червона, яка воювала на Донбасі у 54 ОМБр ЗСУ в час гарячих боїв на Світлодарській дузі. Фото - Фейсбук

Кулеметниця Яна Червона, яка воювала на Донбасі у 54 ОМБр ЗСУ в час гарячих боїв на Світлодарській дузі. Фото — Фейсбук

Жінки у Збройних силах України  більше не матимуть обмежень за статтю.

Відповідний закон підписав Президент України, повідомляє сайт глави держави.

Закон предбачає, що жінки на військовій службі тепер можуть призначатись у добові наряди, чого раніше не було, а також виконувати завданян нарівні з чоловіками.

Скасовано й обмеження жінок щодо можливості обіймати офіцерські посади.

«Реалізація Закону сприятиме підвищенню рівня правового захисту військовослужбовців-жінок, сприятиме збільшенню кількості жінок на військовій службі, зокрема на вищих військових посадах», — йдетсья в повідомленні.

Серед нових норм у законі про військову службу передбачається, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками включно із прийняттям за контрактом та призовом на військову службу, проходженням військової служби, проходженням служби у військовому резерві, виконанням військового обов’язку в запасі та дотриманням правил військового обліку. Із застереженням: за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі.

Закон вилучає згадки про обмеження віку служби для жінок з 18 до 40 років — як за призовом, так і за контрактом.

Окрім того, скасувюються обмеження можливості проходити військову службу за контрактом осіб офіцерського складу. Досі жінки мали таке право тільки до 40 років, а за новим законом — до досягнення граничного віку перебування на військовій службі військовослужбовців офіцерського складу.

Скасовуються обмеження щодо служби жінок у військовому запасі. Від проходження зборів звільнятимуть не всіх жінок-військовослужбовців, а тільки вагітних.

Закон набуде чинності через 10 днів після його офіційної публікації.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook