Жінкам у Росії уряд вирішив підвищити пенсійний вік до 63 років

роРосійський уряд пропонує підвищити пенсійний вік до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок. Реформа буде поетапною, почнеться з 2019 року. Про це заявив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.  

Перехідний період для чоловіків триватиме до 2028 року, для жінок — до 2034 року.

Медведєв підкреслив, що вік виходу на пенсію в країні давно потребував перегляду й це — ключове завдання їхнього президента. Навіть уточнили деталі. Так, чоловіки, які народилися в 1959 році, і жінки, які народилися в 1964 році, зможуть вийти на пенсію в 2020 році — в 61 рік і 56 років відповідно. Чоловіки, 1960 року народження та жінки 1965-го зможуть вийти на пенсію в 2022 році у віці 62 і 57 років.

Для чоловіків, які мають трудовий стаж 45 років, і жінок, чий трудовий стаж становить 40 років, пропонується передбачити можливість вийти на пенсію на 2 роки раніше.

Глава Рахункової палати РФ Олексій Кудрін вже відреагував на рішення уряду. У своєму Twitter він написав, що пенсійна реформа назріла давно, і назвав її вигідним рішенням. Пригадується, як російські ЗМІ засуджували політику українського уряду щодо підвищення пенсійного віку. Тоді цинічно наголошували на тому, що така політика антинародна, спрямована на винищення старшого покоління. Тепер, коли й самим довелося підняти пенсійний вік, кажуть, що це їхнє вигідне рішення. Тільки треба уточнити для кого вигідне.

Росія в цьому питанні пішла навіть далі від України: в Україні жінки виходять на пенсію в 60 років, а в Росії матимуть право вийти на пенсію в 63 роки.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook