Землю не вивезуть — це правда, але чи будемо ми її господарями? – Олег Барна про впровадження ринку землі

олег барнаПрезидент Зеленський заявив: «Чого ви боїтеся? Землю ніхто не вивезе з України». І це є чиста правда, бо землю дійсно не вивезуть, зате нас можуть просто вижити звідси.

Я попереджав 5 р. тому про загрозу втрати державності через продаж землі, виступав з трибуни ВРУ щодо неприпустимості ринку землі, розяснював на телеканалах політикам, людям щодо загроз незалежності і ризиків для людей від продажу землі. На жаль, це стає правдою. Я вже описував причинно-наслідковий зв’язок спланованої акції неукраїнським каганатом щодо скупки української землі та діяльністю попередніх очільників країни, котрі ініціювали розпаювання колгоспів, роздачу с/г земель у власність з метою перетворення її на товар. Накладання мораторію на продаж стримувало ці злочинні плани, але команда Зеленського тепер форсує прийняття законів, котрі легалізують продаж землі.

Спростую декілька фейків, котрими ініціатори продажу землі нас заспокоюють, переконуючи, що нічого страшного не буде, а село буде розвиватися

Нібито Україна бідна, тому, що в нас немає ринку землі, як і в Північній Кореї…. Це неправда, бо Канада, Ізрайль не мають ринку землі (понад 90% — у державній власності). У Великобританії земля є власністю держави в особі її величності Королеви. В інших країнах Європи землі у державній власності й громад у двічі більше, аніж залишилося у нас. Отож слід задуматися, чому Ізраїль свою кам’янисту, піскову землю не продає, зате зарезервував близько 1 трлн дол. для скупки нашої?! Литовці закликають нас не продавати землю тому, що Європа, котра нав’язала їм ринок, сама землю і скупила.

Нібито в законі не дозволять продавати землю іноземцям. Це — правовий обман, котрий з легкістю спростує будь-який юрист: іноземці землю можуть скупити через: українських громадян-посередників, підставні фірми, котрі вже зареєстровані в Україні, прискорене отримання українського громадянства (за 5 місяців понад 1,5 тис. громадян Ізраілю вже отримали українське громадянство), через фіктивні шлюби з одинокими жінками-українками… І якщо первинний продаж буде формально здійснюватися тільки для громадян України, то перепродати землю українці вже зможуть кому-небудь, хто більше заплатить.

Будь-які, навіть законодавчі обмеження законами України у продажі комусь української землі, котра вже є власністю громадянина України, будуть негайно спростовані й скасовані нормами міжнародного права, котре ратифіковане Україною протягом 1992-2018 рр., а отже є частиною українського законодавства і має вищу юридичну силу, аніж закони України. Європейським судом з прав людини всі ці обмеження в продажу землі іноземцям скасують, а Україну зобов’яжуть не чинити супротив.

Нібито держава створить умови та можливості українцям для викупу землі під кредити, половину відсотків котрих нібито будуть погашати за рахунок державного бюджету. Нехай Нацбанк буде надавати кредити під 14%, з котрих 7% погасить держава. Але чи наші люди будуть конкурентні іноземцям, котрі мають можливість брати кредити під 2-3%, чи безвідсоткові, або мінусовими ставками, що готую ІзраїльЄ, Китай, араби?! Я не кажу про форс-мажорні обставини відміни цих компенсацій при невиконанні державного бюджету чи необхідності забезпечення фінансування захищених статей видатків. Подібні «гарантії» не виконували і по держпрограмах «Молодіжне будівництво», «Теплий дім»…

Будь-який український аграрій, навіть самодостотній, фермер не буде конкурентним проти іноземного в купівлі української, своєї землі. На цьому гіркому досвіді переконалися литовці, котрим Євросоюз «нав’язав» ринок їх землі, котру іноземці й скупили. Тепер литовці закликають нас не продавати землю, щоб не повторити їх помилки. Їм слід вірити, бо литовці найщиріші наші друзі.

Нібито прийдуть інвестиції в села і створяться робочі місця. Все спростовується прикладом сіл, куди прийшли агрохолдинги: ні роботи для селян, ні розвитку інфраструктури, ні допомоги школам, садочкам, лікарням, податки з розрахунку на 1 га мінімальні. Інколи кидають подачки на «гульки», щоб одурманений народ їм продовжив оренду. А що буде, коли вони стануть власниками і будуть вже незалежними від людей!?

Чи будуть громади і люди мати вплив на власників землі, контролювати їх діяльність? Гадаю, що зухвалість поведінки агрохолдингів (котрі ще не є власниками, а тільки орендують у людей землю, і тому хоч трішечки нібито залежні від людей), є доказом їх повної безкарності. Як приклад, отруєння людей сіл Шманьківці на Чортківщині, Іване–Пусте на Борщівщині. А вже ті, хто стануть власниками землі, нам заборонять навіть наближатися до неї, вже не нашої, не українців землі.

Нібито іноземні інвестори, іноземні аграрії спровокують здорову конкуренцію з українськими, що призведе до розвитку сільгоспвиробництва. Шляхом адміністративного, податкового тиску теперішньої неукраїнської влади, українських аграріїв просто «задавлять». Окрім того, українці не будуть конкурентні іноземцям щодо дешевих кредитів розвитку агробізнесу. Міжнароді фінансові клани неукраїнського каганату спільно з їх владою в нашій державі не допустять українських аграріїв до рентабельних, вигідних ринків збуту сільгосппродукції.

Нібито врожаї збільшаться, не будуть пустувати, заростати землі. Українські аграрії, фермери вже вирощують врожаї більші, аніж у Європі. І землі не пустують, хіба що у тих, хто не хоче працювати на землі і не здав її в оренду. То таким людям, власникам землі потрібно дати можливість продати свою землю, але її викупити має тільки держава чи орган місцевого самоврядування за фіксованою загальнодержавною ціною.

Нібито з ринком землі підніметься її вартість. Ніколи, або не суттєво, бо конкурентами з її купівлі не будуть українці, а іноземці (Росія, Ізраїль, Китай, араби…) домовляться між собою за поділ територій (наприклад, Ізрайлю — південь, Росії — схід, Китаю – центр…) і тому вони не будуть конкурувати між собою високими цінами, а дадуть на 100-200 дол. більше, аніж українські фермери. А люди через бідність і недолугість таки продадуться.

Нібито зросте продуктивність праці. Цілком згоден, але для кого і кому підуть доходи?! Зменшення робочих місць при інтенсивному використанні землі призведе до значного зменшення витрат на податки, зарплати, соціальні виплати тощо. Але надприбутки отримають саме власники та «відмиють» їх закордон. Ніхто в українські села і українських людей вкладати гроші не буде! Ми їм потрібні хіба що мертві! Їм потрібна наша земля! І чим нас менше, тим легше їм забрати у нас нашу землю.

Нібито потрібно радитися з людьми та проводити референдум щодо продажу землі. Ні в якому разі! Ні з питань національної безпеки, податків, суверенітету і стратегічних питань — жодних референдумів, бо не можна давати некомпетентним одурманеним телеканалами людям голосувати на емоціях по складних питаннях вузької спеціалізації. Вже наголосували із президентством, обравши…, котрий називав нашу Україну повією, нас хохлами, Томос-термосом на догоду глядачам Росії, дезертира і брехуна. А пригадайте всеукраїнський конкурс «Найвидатніші українці», інтерактивне «голосування» по котрому «організував» славнозвісний ще один неукраїнець Табачник за президентства Януковича. До речі, найвидатнішим українцем став не Т. Шевченко, не С. Бандера, а… ще один «українець» Амосов!!!

І наостаток. Продаватися може тільки те, що ми створили самі. А землю дарував нам Бог для усього народу і на прийдешні покоління. Для того, щоби ми працювали самі на своїй землі, отримували прибутки наші родини, наші люди, щоби села мали достатки і Україна процвітала. Але ми повинні оберігати нашу землю та передати її нашим нащадкам, котрі мають не тільки жити на своїй землі, а й будувати на ній своєю працею достойне життя.

Отож слід задуматися над цією проблемою, бо це не вигадки, а глибокий аналіз причин і можливих наслідків. І повірте, наслідків не на нашу користь. Саме тому під час усієї своєї депутатської діяльності я переконував у недопустимості продажу землі, навіть тоді, коли це було погоджено коаліцією. Я зумів переконати багатьох депутатів у недопустимості та злочинності цього кроку. Саме тому на мене було кинуто інформаційне болото багатьох медіа ресурсів, контрольованих неукраїнськими олігархами, та громадських псевдо активістів-грантоїдів, фінансованих міжнародними фінансовими групами. Давайте візьмемо за приклад державницьке відношення до своєї землі того ж Ізраїлю, Канади, Англії тощо!

Є земля — буде й Україна! А початок продажу землі стане початком втрати державності. Будьмо мудрими!

З повагою, ваш народний депутат України 8 скликання Олег Барна.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook