Землевпорядники інвентаризували 91 тис. земельних ділянок

землемірВ Україні упродовж 2013 року землевпорядники провели інвентаризацію 90905 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площею 1594,7 тис. га, і практично наблизились до завершення виконання запланованого об’єму робіт.

На 100% впорались з виконанням важливого урядового завдання 19 головних управлінь Держземагентства в областях Рескомзему та фахівці АР Крим. Так, усього у кількох кроках до завершення робіт з інвентаризації земель землевпорядники Вінницької, Київської, Івано-Франківської, Харківської, Чернівецької та Чернігівської областей, повідомили в прес-службі Державного агентства земельних ресурсів.

«У стислі терміни уперше за роки проведення земельної реформи нам вдалося розгорнути широкий фронт робіт з інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності. Проведення інвентаризації сприятиме суттєвому збільшенню надходжень до місцевих бюджетів від платежів за землю, – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко. – Крім того, проведення інвентаризації – це ще й наповнення бази Державного земельного кадастру. Настане час, коли в Україні кожна земельна ділянка матиме свій кадастровий номер і на обліку у держави буде кожен об’єкт. Це вірний шлях до завершення земельної реформи та наведення належного порядку у сфері земельних відносин».

Читайте також: На Тернопільщині у 2013 році продали землі на 5 млн грн

Довідково
Проведення інвентаризації земель дозволяє встановлювати місце розташування об’єктів землеустрою, їх розміри та межі, правовий статус, виявляти земельні ділянки, які використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням або взагалі опинилися поза господарськими інтересами громадян та держави.

За допомогою цих відомостей органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування отримують повну достовірну інформацію про земельні ресурси.

Наявність точних даних про земельні ділянки сприяє прийняттю обґрунтованих рішень під час перерозподілу земель, оперативному врегулюванню земельних питань, встановленню правильних розмірів плати за землю та значному збільшенню надходжень до місцевих бюджетів від платежів за землю.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook