Зеленський підписав закон про процедуру імпічменту, для якої потрібно більше за конституційну більшість голосів ВР

Фото - сайт Президента України

Фото — сайт Президента України

Щоб процедура імпічменту Президента України відбулася, за це має гроголосувати 338 народних депутатів.

Таку норму містить закон №1012, що його підписав Президент України.

Про підписання Володимиром Зеленським цього документа йдеться на сторінці законопроекту на сайті  українського параламенту. Закон вступить у дію наступного дня після офіційного опублікування у газеті «Голос України».

Я повідомляє «Обореватель«, у законі зазначено, що:

  • Підстава для початку імпічменту — письмове подання, підписане більшістю народних депутатів (226+). Вони повинні чітко вказати причину, навіщо створюється слідча комісія;
  • Комісія розслідує факт і обставини державної зради або іншого злочину, скоєного президентом. До складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і слідчі.
  • Після ухвалення рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які повинні підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину;
  • Рішення про імпічмент вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало не менше 3/4 конституційного складу Верховної Ради.
  • Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачиться перед президентом.

Як повідомляло видання, після завершення голосування на дострокових парламентських виборах президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що нова Верховна Рада ухвалить закон про імпічмент глави держави.

29 серпня Верховна Рада України отримала законопроєкт про процедуру імпічменту президента. Документ був позначений як невідкладний.

10 вересня парламентська монобольшість у Верховній Раді України ухвалила в цілому законопроєкт про процедуру імпічменту (зняття з посади) президента України.

Він виявився заблокованим після того, як партія «Європейська солідарність» внесла до парламенту проєкт постанови про скасування голосування за законопроєкт про імпічмент.

18 вересня монобольшість у Раді провалила голосування за ініціативу партії Порошенка.

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав законопроєкт про імпічмент президента.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook