Завтра Путін спробує без бою «завоювати» Киргизію

1Президент РФ Володимир Путін у понеділок обговорить з президентом Киргизії Алмазбеком Атамбаєвим двосторонні відносини та перспективи приєднання республіки до Митного союзу.

«В ході переговорів глав держав у Сочі передбачається обговорити ключові питання російсько-киргизьких відносин, а також розглянути хід реалізації «дорожньої карти» щодо приєднання Киргизії до Митного союзу Білорусії, Казахстану і Росії», — повідомили в прес-службі Кремля.

Країни Митного союзу — Росія, Білорусь і Казахстан підписали 29 травня в Астані договір про Євразійському економічному союзі (ЄАЕС), він набуде чинності з 1 січня 2015 року. Про намір приєднатися до євразійської інтеграції вже заявили Вірменія і Киргизія. Очікується, що Бішкек стане учасником об’єднання після Єревана.

Киргизія, яка приступила з червня до реалізації «дорожньої карти» щодо вступу до ЄАЕС, розраховує на певні преференції для великих ринків республіки, а також на фінансову допомогу для оснащення пропускних митних і прикордонних пунктів на кордоні з Китаєм, Узбекистаном і Таджикистаном у разі вступу в МС і ЄАЕС. Росія заявила про намір надати допомогу економіці республіки в перехідний період шляхом киргизько-російського фонду розвитку з капіталом у розмірі 1 мільярд доларів і фінансування заходів «дорожньої карти» в розмірі 200 мільйонів доларів.

Риа-Новости

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook