Засекречений Томос: коли і хто оприлюднить документи, розроблені Синодом Вселенського патріархату (Відео)

ф2Впродовж засідання Синоду 27-29 листопада у Стамбулі Вселенськоий патріархат розробив усі документи, необхідні для створення єдиної української православної церкви і проголошення її автокефалії. Ці рішення Синоду Президент України у спеціальному зверненні назвав історичними для України.

Однак тексти цих документів — поки таємниця.

Читайте також: Розглядають назву єдиної української церкви і текст Томосу — триває історичний для України Синод Вселенського патріархату (Відео)

За підсумками роботи Синоду Вселенський патріархат ввечері 29 листопада оприлюднив лише комюніке, тобто прес-реліз, у якому в трьох пунктах виклав тези про розроблені ним документи.

Читайте також: У Стамбулі ухвалили текст Томосу про надання автокефалії УПЦ (Відео)

Комюніке Синоду Вселенського патріархату

Комюніке Синоду Вселенського патріархату

У комюніке сказано, що Синод розробив внутрішні засади, на яких функціонуватиме єдина православна церква в Україні, тобто «конституцію» цієї церкви. Це документ, написаний на основі Томосу, відтак сам текст томосу Синод також ухвалив, однак не оприлюднив.

Як пояснив директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Ростислав Павленко, Томос буде оприлюднений. Це зробить глава єдиної української православної церкви, якого оберуть після створення цієї церкви на об’єднавчому соборі. Текст томосу він отримає з рук Вселенського патріарха у Стамбулі, привезе його до Києва і публічно оголосить новоствореній єдиній помісній церкві України.

Більше подробиць від Ростислава Павленка про ухвалені Вселенським патріархатом на Синоді рішення — у відео 5 каналу

Президент України Петро Порошенко після оприлюднення комюніке за підсумками Синоду Вселенського патріархату зробив спеціальне звернення, яке оприлюднив сайт Глвави держави.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook