Заліщицький район: у ландшафтному заказнику державного значення зрубали більше 40 дерев (Відео)

kasperivciБлизько десятка сотих Касперівського ландшафтного заказника загальнодержавного значення у Заліщицькому районі зрівняли із землею.

На території поблизу Серету вирубали майже 40 дерев, у тому числі і цінних порід, розповідають працівники рибохорони, які були на місці. У самому ж заказнику, кажуть, не те що верхній шар ґрунту знімати, випасати худобу чи косити траву заборонено.

Читайте також. У сітки браконьєрів на Дністрі потрапила морена – риба, занесена до Червоної книги (Відео)

Докладно про це — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Про вирубування дерев і зняття верхнього шару ґрунту на території Касперівського ландшафтного заказника повідомили самі жителі Касперівців, розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об’єщик.

Мовляв, ловити браконьєрів на Сереті було кому, а на таке явне порушення ніхто не реагує. Тож відреагувала рибохорона. Разом із двома міліціонерами її працівники виїхали на місце. Дорогою дізналися, що про їхній візит попередили тих, хто працював на ділянці, тому коли дісталися Касперівців, ймовірних порушників довелося шукати. Відслідкували і куди подівся трактор. Водія разом із технікою знайшли поблизу Заліщиків.

Читайте також. Відколи тернопільська рибоохорона взялася за порушників, на працівників інспекції чинять тиск (Відео)

Продовжувати роботу цей трактор точно не зможе — він на штрафмайданчику в Заліщиках. За словами Андрія Об’єщика, не мав трудового договору із замовником і водій техніки. Доказова база є, кримінальну справу правоохоронці порушили. Проте шкода, яку встигли завдати природі, — велика.

- Територія розорана приблизно на 8-10 сотих, втрачено близько 40 дерев, точно будуть підраховувати екологи. Це — велика втрата для нас, бо йдеться про ландшафтний заказник, — говорить Андрій Об’єщик.

Працівники рибохорони також просять правоохоронців звернути увагу на забудову берегів Серету, адже, кажуть, зловживання — непоодинокі.

- На цій території колишні працівники, наскільки нам відомо, служб, судової системи, прокуратури, міліції, побудували готелі, які донині процвітають. Там надають послуги, продають спиртні напої, сигарети. Ніхто податків не платить. Вони зробили собі маленьке «Межигір’я» там і ніхто за цим не дивиться, — стверджує Андрій Об’єщик.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook