Закон про трансплантацію прийнято: на початку жовтня в Україні може появитися Єдина державна інформаційна система

8Верховна Рада України 255 голосами «за» дозволила трансплантацію органів, якщо на це ще за життя донор дав письмову згоду. Щороку трансплантації потребують понад п’ять тисяч українців. Щороку в Україні гине близько трьох тисяч потенційних донорів, які могли б врятувати життя десяти тисячам хворим, повідомляє «Німецька хвиля».

За оцінками голови національного руху «За трансплантацію» Юрія Андреєва, щороку трансплантації потребують приблизно 5 тисяч українців. «На пересадку нирки чекають понад 2,5 тисячі пацієнтів, печінки — до 1,5 тисячі пацієнтів, серця — понад тисячу осіб, кісткового мозку — 300 хворих. Частина з них робить операції з пересадки за кордоном, частина помирає, так і не дочекавшись донорського органу», — сказав він.

Одна з авторок законопроекту, голова  парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявила, що, за оцінками міжнародних фахівців, через 20 років у світі понад 50 відсотків операцій будуть пов’язані з трансплантацією. Як зазначила вона, будь-яка людина, яка раніше дала свою згоду на збір органів, в будь-який час може відмовитися від цього в разі зміни свого рішення. Але, якщо людина не дала свою згоду або незгоду на трансплантацію, то дозвіл на вилучення органу після її смерті  буде запитуватися у близьких родичів померлого.

Головна умова на трансплантацію — обов’язкова прижиттєва згода людини на це. Якщо законопроект підпише Президент, то до 1 жовтня цього року в Україні має з’явитися Єдина державна інформаційна система трансплантації для збору, реєстрації, накопичення відповідної інформації, а також здійснення об’єктивного і неупередженого розподілу анатомічних матеріалів людини і  визначення пари донор-реципієнт. Фінансуватиметься трансплантація хворим державними коштами.

 

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook