Закон про реінтеграцію Донбасу вступає в дію 24 лютого — він уже опублікований

АТО-боєцьпід прапором радісно вліткуЗакон, що вступає в силу наступного для після опублікування, сьогодні надрукував «Голос України».

Прийнятий ВР і підписаний Президентом України закон №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» прямо називає Росію агресором.

Закономпередбачає, що «антитерористичну операцію може бути завершено у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану або із початком здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ».

ВІдповідно до закону, у випадку введення воєнного стану координацію і контроль на окупованій території Донецької і Луганській областях областей здійснює Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ за керівництва Генштабу. До ухвалення закону АТЦ координувала СБУ.

Читайте також: Росія — окупант: український парламент прийняв закон про реінтеграцію Донбасу (Відео)

Закон визначає. що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження і смерть.

Відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану Україні та її громадянам покладається на Російську Федерацію. Особи, що брали участь у збройній агресії чи окупаційній адміністрації  РФ, несуть кримінальну відповідальність.

За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.

Читайте також: Голова ВР підписав закон про реінтеграцію Донбасу і передав його Президенту

За новим законом, в’їзд осіб, переміщення товарів і осіб на/з тимчасово окупованих території у Донецькій та Луганській областях визначається Кабміном та здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду. Право обмеження в’їзд/виїзду покладено на Командувача об’єднаних сил.

Перебування на окупованих територіях осіб, не залучених до оборони і відсічі/стримування збройної агресії РФ, допускається з дозволу Командувача об’єднаних сил.

Читайте також: Президент України підписав закон про реінтеграцію Донбасу (Відео)

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook