Закарпатська «золота лихоманка» із російським слідом — у чиїх руках осідають прибутки (Відео)

Фото з вільних джерел

Фото з вільних джерел

В України є власне золото – у Мужіївському родовищі на Закарпатті. І хоч Державна служба геології та надр України не розкриває кількість запасів, за різними даними, у його покладах є приблизно 55 тонн речовини, повідомляє 24 Канал.

Ринкова вартість однієї тони золота сьогодні – приблизно 50 мільйонів доларів. Тобто 55 тонн – це шалені гроші. Та зараз його в Україні не видобувають. І держава від цього багато втрачає.

Ба більше, історія Мужіївського рудника дуже сумна. За часів Януковича штольню, збагачувальну фабрику, всю навколишню інфраструктуру та навіть вже видобуту золоту руду прибрали до рук люди з оточення екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. І схоже, що навіть зараз міністр-втікач через своїх посіпак дуже хоче зберегти контроль над цим рудником. Двері у рудник – опломбовано. А приватна охорона пильнує та не пускає нікого навіть близько до входу. Одразу біля шахти – будівля, зовні схожа на ангар.

Зазначимо, маленьке село Мужієво мало би стати золотоносною столицею України. Тутешнє родовище – унікальне. Воно єдине в Україні має затверджені запаси золота. Державну фабрику-рудник відкрили наприкінці 90-х, а вже у 2008 році вона розорилася. Відтоді мужіївське золото «ділили й пиляли» впродовж 15 років.

Актив потенційно може принести мільярди, за нього б’ються кілька бізнес-груп, але державної власності тут лишилося лише 8%.

«20 березня 2013 року ухвалою господарського суду Закарпатської області ліквідатором ТОВ «Закарпатполіметали» призначено Олексія Громчакова, який, діючи за попередньою змовою із міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком заволоділи державним майном», – зазначено в ухвалі Печерського райсуду. Це було потрібно, аби за безцінь розпродати збагачувальну фабрику, будівлі та інше майно, – розповів представник комітету кредиторів «Закарпатполіметалів» Дмитро Зайцев. І поки два роки мужіївські відвали з золотою рудою ніяк не могли повернути за рішенням суду, місцева влада утнула ще одну несподіванку. Земельну ділянку на якій зберігаються відвали, віддали в оренду ПАТ «Карпатська рудна компанія» – якраз тій самій фірмі, з якою нині веде тяганину «Закарпатполіметали».

Більше – дивіться у програмі.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook