За зірваний авіарейс пасажир має право отримати 600 євро компенсації від авіакомпанії

фото з мережі Інтернет

фото з мережі Інтернет

За затримку або скасування рейсу можна отримати до 600 євро компенсації за умови, якщо пасажир летить в країну Євросоюзу.

Авіакомпанії заборгували українцям за затримки рейсів більше 2 млн євро, повідомляє AirHelp.

У першому півріччі 2018 року від затримки, скасування і овербукінгу рейсів в усьому світі постраждали 4,5 млн авіапасажирів, загальний розмір компенсації, яку їм мають виплатити авіакомпанії, становить 1,9 млрд євро.

Сумарний розмір компенсації, яку перевізники повинні виплатити авіамандрівникам всього світу, порівняно з першим півріччям минулого року виріс майже на 500 млн євро.

На території України за вказаний період було скасовано і затримано 96 рейсів; від зірваних рейсів постраждали 6417 пасажирів; сумарний розмір компенсації, яка їм належить, становить близько 2 млн євро.

Як відзначають в компанії, одним з цих факторів могло стати рішення Європейського суду, згідно з яким авіакомпанії повинні нести відповідальність за страйк своїх співробітників, тобто такі страйки більше не вважаються винятковими обставинами, які звільняли перевізників від відповідальності виплачувати компенсацію пасажирам за зірваний рейс.

Пасажирам, які постраждали від затримки або скасування рейсу або від відмови в перевезенні, може видаватися фінансова компенсація у розмірі до 600 євро на людину при дотриманні певних умов: або аеропорт вильоту повинен перебувати в межах Євросоюзу, або перевізник повинен базуватися в Євросоюзі і здійснювати рейс з прильотом в аеропорт на території Євросоюзу. Крім цього, затримка рейсу повинна була статися з вини авіакомпанії. Заявку на отримання компенсації можна подати протягом трьох років з дати зірваного рейсу, наголошується в повідомленні.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook