За що наймолодший міський голова на Тернопіллі Володимир Шматько подякував кожному двірникові в місті

фНаймолодший міський голова на Тернопіллі Володимир Шматько, який обраний лідером міста Чорткова, переконаний, що без команди, налаштованої міняти на краще життя в місті, доброї роботи не буде. А тому, як каже, дякує своїй команді, заступникам, керівникам і працівникам комунальних підприємств, кожному двірникові в місті, що його підтримують у намірах зробити Чортків комфортним для життя.

Напевно, поки що не всі жителі міст, сіл, об’єднаних територіальних громад розуміють, наскільки важливо обрати лідером громади людину, яка б не просто виконувала свої обов’язки, а горіла роботою, мала величезне бажання змінити на краще життя тих, хто довірив їй своє місто чи село. Думається, що через кілька років після завершення децентралізації, коли в одній громаді буде комфортно жити — вкладена на вулицях бруківка, працюючі підприємства, нові робочі місця, добрі доходи, а в іншій — запустіння, люди зрозуміють, що дуже багато в їхньому житті залежить від керівника, його енергії й бажання працювати.

— Більшу частину часу проводжу на роботі. Не можу я інакше, бо це — моє життя. І дружина на мене хоч ображається, але розуміє, — усміхається чортківський міський голова Володимир Шматько на моє запитання, чи вистачає 24 години на все те, що організовує в місті.

Володимирові Петровичу всього 31 рік. Він тепер — наймолодший міський голова на Тернопіллі. Але молодий — не означає не досвідчений. Адже прийшов у міську раду Чорткова з посади сільського голови — найбільшого в районі приміського села Білої. За два роки, відколи керує містом, зібрав навколо себе справжню команду однодумців.

— Він і сам працює дуже багато, й нам не дає спуску, — зізнавалися в розмові зі мною працівники міської ради. — Це на перший погляд тих, хто не знайомий з нашою роботою, може здатися, що ми «папірці перекладаємо». Однак це далеко не так. Управління і відділи в постійній роботі над проектами, пошуку інвесторів. Енергія міського голови нас стимулює, не дає заспокоїтися на тому, що досягаємо, бо він прагне більшого, каже, що для того, аби Чортків став містом, куди б приїжджали жити, потрібно тепер напружено працювати. Він намагається пробудити місто, дати зрозуміти людям, що від них багато залежить. І це йому вдається: ще донедавна на міські слухання з тих чи інших питань майже ніхто з громадян не приходив, бо були впевнені, що результату не буде, а тепер з кожним разом все більше народу збирається на обговорення питань.

Міський голова Володимир Шматько переконаний, що це — добрий знак, адже люди повинні розуміти, що вони — одна громада, як одна родина. Що від кожного залежатиме, чи буде успішним і багатим місто, а значить, достойним життя його мешканців. Йому вже багато вдалося зробити. Так, налагоджене водопостачання в місті. Завдання було не з легких, бо система водогонів у Чорткові складна, потребувала заміни насосів, що коштують десятки тисяч гривень. У результаті, якщо раніше в місті вода в оселях була вряди-годи, то тепер є постійно.

— Ми вирішили щонайперше вкладати кошти в ті проекти, реалізація яких конче потрібна місту, як от водопостачання. Встановили насоси, які в 20 разів менше споживають електроенергії, а зекономлені кошти використали, замінивши водогін. Це, можливо, не сьогодні дасть ефект, але закладе добрий фундамент для подальшого розвитку Чорткова, — каже Володимир Петрович.

Ми розмовляли з міським головою під час семінару, організованого міською радою разом із Всеукраїнською громадською організацією «Клуб мерів». Володимир Шматько запросив у Чортків мерів міст області, представників ОТГ, спеціалістів обговорити проблеми термомодернізації неспроста. Він прагне зробити Чортків центром комунікації керівників міст, голів громад, майданчиком для обговорення актуальних питань розвитку територій.

— Щоб ефективно розвиватися, нам потрібно впроваджувати інноваційні ідеї, шукати альтернативні види теплопостачання, — переконаний Володимир Шматько. — Громада міста має зрозуміти, що школа, дитячий садочок, лікарня — наше спільне майно, а не тільки міської ради. Тоді й ставлення до нього буде відповідним, контроль з боку громади за його використанням, оплатою за послуги. Ми цього тільки вчимося.

Спеціалісти міської ради разом із Володимиром Шматьком уже чимало зробили, щоб поставити місто на рейки енергоефективності. Зокрема, розробили проекти з тепломодернізації будівель, виграли їх і отримали кошти, щоб втілювати їх у життя. Але перед цим зробили енергоаудит приміщень: де є слабкі місця, де втрачається тепло… Так з’ясували, що, до прикладу, п’ята й сьома загальноосвітні найбільші в місті школи дуже енергозатратні. Тож зусилля спрямували туди. Розроблені спеціалістами мерії проекти дали можливість залучити 8 млн грн кредитних коштів під три відсотки річних у гривнях, 2,200 млн грн — від виграних грантів. Додали 1,180 млн грн з міського бюджету, й п’ята школа матиме тепер утеплені стіни та сучасні енергозберігаючі вікна. Така ж перспектива й у сьомої школи, яка задіяна в іншому проекті.

Міський голова Чорткова, як каже, зобов’язався перед громадою впроваджувати енергоновації й обов’язково зробить місто енергоефективним і успішним. Перші кроки на шляху до цього вже є. Чортків вступив у асоціацію «Енергоефективні міста України», приєднався до європейської ініціативи «Угода мерів — Схід» — важливого документа, згідно з яким міста зобов’язалися до 2030 року зменшити викиди вуглекислого газу в повітря. Міська рада розробила план дій сталого енергетичного розвитку Чорткова — покроковий документ, як зменшити викиди й зробити місто енергоефективним. Помешкання у багатоквартирних будинках переводять на індивідуальне опалення, а тим їхнім  мешканцям, котрі не мають коштів і рідних, які б допомогли, виділяють кошти з міського бюджету на встановлення такого обладнання.

За словами Володимира Шматька, окремі котельні вже перевели на тверде паливо. Тільки на тому, що в системі вуличного освітлення замінили звичайні лампи на енергоефективні, зекономили 111 тис. грн. Загалом після ревізії витрат з’ясували, що система енергоефективності дала можливість зекономити 900 тис. грн.

— Я дуже хочу, щоб Чортків став майданчиком для дискусій голів міст нашого регіону: як маємо працювати, куди рухатися, щоб область розвивалася. Ми не повинні бути транзитною територією. Адже маємо достатньо можливостей, щоб у нас зупинялися, зокрема й туристи. Мери мають узяти на себе ініціативу. Я дякую своїй команді, заступникам, керівникам і працівникам комунальних підприємств, кожному двірникові в місті, що мене підтримують у намірах зробити Чортків чистим, зручним, комфортним для життя.

У Володимира Шматька багато ідей і планів. Його молодий запал та енергія підкуповують і дають надію на те, що ці плани здійсняться. Після почутого й побаченого в Чорткові можна погодитися зі словами президента Всеукраїнської громадської організації «Клуб мерів» Володимира Удовиченка: «Володимир Шматько — керівник нового покоління. Ви звернули увагу, з яким запалом він говорив про те, як вдалося встановити в місті нові електродвигуни, насоси, «вибити» кошти на каналізаційно-очисні споруди, як знаходить співрозмовника в ранзі міністра, щоб отримати преференції для міста? Такі патріоти громади нам необхідні в кожному місті. Потрібно подякувати громаді, що проявила громадянську зрілість і обрала міським головою саме таку людину».

Валентина ДЕВЛИШ.

 

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook