За новими конституційними змінами депутати не нестимуть відповідальність за публічні виступи чи політичні рішення — Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування депутатської недоторканності. Він набуде чинності від 1 січня 2020 року. Вже із підписом президента закон повернувся до Верховної Ради, про це мовиться на його  офіційному сайті.

Народні обранці більшістю голосів підтримали зняття депутатської недоторканності у другому читанні та в цілому. За зняття недоторканності віддали свій голос 373 депутати, проти – 0, 28 депутатів участь у голосуванні не брали, утримались від голосування – 3.

Як депутати голосували за зняття депутатської недоторканності по фракціях:

«Слуга народу» – 252;
«Опозиційна платформа – за життя» – 0;
ВО «Батьківщина» – 23;
«Європейська Солідарність» – 24;
«Голос» – 19;
Група «За майбутнє» – 22;
Позафракційні – 33

З нагоди голосування за скасування недоторканності до Ради прийшов президент Володимир Зеленський.

«В Україні вже давно існує двигун політичного життя: депутати обіцяють зняти недоторканність, потім провалюють голосування, потім забувають про це. А далі – знову по колу. Проте цьому механізму пора відправитися на звалище історії», – заявив гарант перед історичним голосуванням нардепів.

Він наголосив: згідно з новими конституційними змінами, депутати не нестимуть відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які публічні виступи. Йдеться лише про кримінальну відповідальність нардепів.

Закон про зняття недоторканності з депутатів набере чинності з 1 січня 2020 року.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook