За крок до порятунку: серце дівчини не дочекалося завершення бюрократичної тяганини

12Аліна Дідусенко свого повноліття не дочекалася. Врятувати дівчину могла б консультація в індійських лікарів, котрі рік тому пересадили їй серце та легені. Проте хвора так і не дочекалася дозволу від МОЗ на закордонне лікування. Комісія, котра мала б його видати, не спромоглася призначити засідання. Запізно до міністерства звернулися і в Інституті серця, куди госпіталізували дівчинку — переконують опікуни Аліни, повідомив телеканал «24».

Дівчинка народилася з цілим «букетом» хвороб, оскільки біологічні батьки зловживали алкоголем. Вони викинули дитя на вулицю. В інтернаті в малої виявили ваду серця, яка дала ускладнення на легені.

Торік дівчину прооперували індійські медики. Через місяць вона вже могла пішки подолати 8 кілометрів, а далі, за словами опікуна Наталія Гордієнко, дівчині стало погано. Індійські лікарі, які зробили їй трансплантацію, змогли б встановити причину і допомогти. Проте на діагностику Аліну так і не відправили. Бо Інститут серця, куди госпіталізували дівчинку з ускладненням, лише через місяць відправив запит в міністерство. Чиновники також не поспішали з відповіддю. Експертна рада, яка ухвалює рішення про виділення коштів і дозволів на закордонне лікування, так і не зібралася. Серце дівчинки не витримало. Причина її смерті – бюрократична тяганина, запевняють в асоціації хворих легеневою гіпертензією.
Аліна не єдина, хто не отримав лікування через бюрократичну тяганину. За даними громадської організації «Національний рух за трансплантацію», рішення комісії МОЗу про лікування закордоном у 2017 не дочекались 17 людей. І це попри те, що гроші на їхнє лікування у бюджеті були.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook