За час російської окупації кількість україномовних шкіл в Криму скоротилася у 7 разів

фото: QHA

фото: QHA

До списків ФСБ вносять кримчан, які вимагають навчання дітей українською — доповідь ООН, пише агенція QHA.

Кримських батьків, які вимагають, щоб їхні діти отримували освіту українською мовою, включають до списків, які потім передаються Федеральній службі безпеки Росії.

Такі дані містяться у новій Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини «Щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим і Севастополі».

Місія ООН констатує утиски прав етнічних українців на освіту рідною мовою: кількість дітей, які навчалися в україномовних школах і класах скоротилася за часи окупації у чотири рази — з 12 694 до 318 дітей, а кількість україномовних шкіл зменшилася у 7 разів — до однієї школи. Таке різке скорочення, зокрема, пояснюється адміністративним тиском на батьків та виїздом тисяч проукраїнських кримчан на «материк».

Також повідомляється, що кількість дітей, які вивчають українську мову як предмет програми, як факультативний курс або на позакласних засадах, у поточному навчальному році складає 10,6 тис.

Окрім того, у Доповіді відзначається, що відповідно до законодавства Російської Федерації, застосовуваного на півострові, російська, українська і кримськотатарська мови є офіційними мовами у Криму й можуть використовуватися як мови викладання. Однак після окупації Криму відсоток викладання російською збільшився: у 2017/18 навчальному році 97% дітей у Криму навчалися російською мовою, тоді як у 2014 році таких було 90,7%.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook