«За час роботи Логістичного центру тернополяни одягнули 4,5 тисячі солдатів», — волонтер (Відео)

PB250014-nТернополяни за чотири місяці існування Логістичного центру пожертвували для бійців АТО понад 757 тис. грн. Частину грошей уже витратили, інша – чекає свого часу.

Про це прозвітував перед журналістами сьогодні, 25 листопада, керівник Складу №1 Логістичного центру допомоги воякам АТО, що на вул. Збаразькій, 16, представник Об’єднання заради громади «Ядро» Тарас Герман.

Читайте також. «Публічність відрізняє справжніх волонтерів від фейкових», — Асоціація народних волонтерів (Відео)

Волонтери наразі просять не нести на склад Логістичного центру допомоги бійцям АТО крупи, макарони і мило, бо нагальної потреби в цих продуктах і засобах гігієни немає. Краще поцікавитися телефоном, чого нині найбільше потребують бійці і витрачати гроші на це.

- Дуже багато зібрали макаронів, через це буде таке прохання до людей: якщо вони мають бажання на щось витратити гроші, то краще – на інше. Міністерство вже долучилося і також продукти «підтягнуло». Дуже актуальними є вологі серветки. Це воякам зараз дуже важливо, і щодо гігієни вони можуть краще почуватися. Потреба є у спальних мішках і теплих речах, – наголошує Тарас Герман.

Загалом 757 тис. 242 грн 87 коп. пожертвували, за його словами, тернополяни через склади Логістичного центру допомоги бійцям АТО відколи вони діють. Також люди жертвували валюту – 470 фунтів стерлінгів, 2 991 доларів США і 860 євро. Частину валюти витратили на купівлю автомобіля для бійців. Однак фактично половина коштів – у резерві.

Читайте також. Студенти тернопільського училища виготовили 1600 спиртівок для бійців (Відео)

- Так, 387 тис. 941 грн витратили на одяг, найнеобхідніші речі для вояків і транспорт, транспортування допомоги на схід, — додає Тарас Герман. – У планах — купити спальники для бійців, адже погода — самі бачите яка. Тернополяни вже принесли на Склад 9 тисяч шкарпеток, теплий одяг, берці…

Окрім того, тернополяни за чотири місяці принесли на Склад №1 аж 3 т 200 кг гречки, понад 3 тис. банок згущенки, понад 4,5 тис. банок м’ясних і майже 4 тис. рибних консервів. Було також майже 8 тисяч штук скляної консервації. Причому волонтери так навчилися її пакувати, що у дорозі майже нічого не розбивають. А вояки особливо тішаться домашнім харчам, наголошує пан Герман.

Волонтери Логістичного центру, за словами чоловіка, відправили на схід 222 пари взуття та близько 300 карематів, які пожертвували тернополяни для вояків.

Після нетривалого затишшя у період перед виборами до Верховної Ради тернополяни з новими силами приносять допомогу на склад АТО. Мовляв, приходить усвідомлення, що йде війна, каже волонтер. За час роботи складів одягнули чотири з половиною тисячі солдатів. Теплий одяг одразу направляють на Схід.

- Наші волонтери побували майже на всіх ділянках фронту. Об’їздили ми всю Донецьку і Луганську область, від Маріуполя до Старобельська. Контактуємо майже з усіма бригадами. Війна триває, допомога потрібна, погодні умови погіршуються, йдемо до зими, а хлопці перебувають у важких умовах, – розповідає Тарас Герман.

Довозити допомогу непросто і волонтерам. Один рейс із Тернополя на схід – це 3-4 тисячі кілометрів. Однак Тарас Герман каже, що не доїхали волонтери лише до тих, про кого не знають. Тож якщо у тернополян є інформація про потреби у військових частинах, які обійшли увагою, то просять повідомляти у кол-центр Логістичного центру.

- Там постійно чергують дівчата, які можуть скоординувати діяльність благодійників, бо вони – в курсі останніх новин, — додає чоловік.

Допомагають активно тернопільським волонтерам українці з-за кордону: Італії, Греції, Іспанії, США та Великобританії. Нині шукають шляхи, аби транспортування благодійної допомоги від заробітчан і діаспори обходилося якомога дешевше. Адже наша допомога ще буде потрібна воякам, тому волонтери закликають усіх людей долучатися.

Довідково. Склад №1 Логістичного центру допомоги бійцям АТО: Тернопіль, вул. Збаразька, 16. Контактний телефон — 098-487-91-52. Номер кол-центру - 097-205-50-55.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook