З 2 березня розпочинається передвеликодній піст: що споживати

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

У православних та греко-католиків розпочнеться Великий піст. У цей час віряни йдуть до церкви сповідатися і причащатися.

«Сповідь – це таїнство примирення людини з Богом, коли вона відкриває Господові свої гріхи й обіцяє не повторювати їх, а священик молиться про Бог не відвертається від людини, що згрішила, а в своїй любові й милосерді дарує їй можливість покаятися і повернутися до благочестивого життя. Він прощає нас, якщо ми щиро каємося, розповідаючи про свої гріхи. Через молитву, яку промовляє священик, людина на сповіді отримує Христове прощення»: пояснив отець Валерій Сиротюк, священик УГКЦ.
Щоби належно підготуватися до цього таїнства, треба бути чесним перед собою, прислухатися до голосу совісті. Необхідно пригадати та усвідомити скоєні гріхи, визнати, що робили не так, як потрібно, твердо постановити виправитись і виконати покуту. Саме з усвідомлення власних гріхів і починається покаяння. Гріх – це все, що суперечить Божому задуму щодо світу й людини. Він відкривається у Священному Писанні – Біблії та десяти заповідях. Їхня суть зводиться до двох найважливіших: «Люби Господа Бога всім серцем своїм» і «Люби ближнього свого як самого себе».

Великий піст 2020 триває 48 днів – він починається з 2 березня і триватиме в цьому році до 18 квітня. Що можна їсти у Великий піст, а від яких продуктів потрібно відмовитись, а також про календар харчування на кожен день – читайте в нашому матеріалі.

Якщо ви вирішили поститися у Великий піст 2020, варто продумати, як харчуватися в цей період, щоб отримати користь для душі і тіла і при цьому не нашкодити своєму здоров’ю. Адже навіть під час посту люди можуть харчуватися правильно, різноманітно, повноцінно і смачно.

2 – 8 березня, 1 седмиця Великого посту в 2020 році

Перший тиждень Великого посту називається «Федоровим тижнем». У цей час прийнято згадувати всіх захисників православної віри.

2 березня 2020 року, понеділок – суворий піст, повне утримання від їжі.
3 березня 2020 року, вівторок – дозволяється хліб і вода.
4 березня 2020 року, середа – сухоїдіння: дозволяється сира їжа без олії.
5 березня 2020 року, четвер – повне утримання від їжі.
6 березня 2020 року, п’ятниця – сухоїдіння: дозволяється сира їжа без олії.
7 березня 2020 року, субота – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією.
8 березня 2020 року, неділя – дозволяється гаряча їжа з рослинною олією, вино.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook